شرایط زندگی در فرانسه + هزینه های زندگی (بررسی ۲۰۲۰)

بررسی شرایط زندگی در فرانسه + هزینه های زندگی (بررسی ۲۰۲۰)

هزینه زندگی در فرانسه باید قبل از مهاجرت به این کشور مورد بررسی قرار گیرد. نحوه زندگی و شهری که در آن هستید در میزان هزینه های شما تاثیر می گذارد. یکی از مواردی که قبل از سفر به هر کشوری ضروری است، این است که در مورد هزینه های احتمالی آن آگاهی کامل داشته باشید. ما در اینجا شما رااز هزینه های نسبی زندگی در فرانسه آگاه می کنیم.

فرانسه یک کشور بزرگ و پیشرفته صنعتی است که در قاره اروپا واقع شده است. این کشور به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان شناخته شده است، میزان جرم و جنایت در این کشور پایین است و آموزش و پرورش فرانسه یک از بهترین سیستم های آموزشی در دنیا محسوب می شود. بنابراین این کشور از شرایط خوبی برای زندگی برخوردار است.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

تاریخچه فرانسه

بزرگ ترین رویداد تاریخی فرانسه ، انقلاب کبیر فرانسه بود که در سال ۱۷۸۹ میلادی  عصر نوینی در تاریخ فرانسه و جهان آغاز نمود ، دانتون و روبسپیر که از سران انقلاب بودند به کشتار شدید مخالفان داخلی پرداخته و عصر ترور یا وحشت را آغاز نمودند ، مخالفان روبسپیر را برکنار نموده و در سال ۱۷۹۴ اعدام کردند اما در تأمین امنیت و ثبات کشور ناکام ماندند و در این شرایط ناپلئون بناپارت در سال ۱۷۹۹ کودتا نمود و در سال ۱۸۰۴ میلادی خود را امپراتور اعلام کرد، با شکست ناپلئون در جنگ واترلو در سال ۱۸۱۵ لویی هجدهم به سلطنت رسید که در زمان او کنگره وین تشکیل شده و مرزهای اروپای مرکزی و از جمله فرانسه و آلمان را ثابت کرد و با پایان جنگ جهانی اول در فرانسه با وجود متحمل شدن خسارات بسیار نواحی آلزاس و لورن را از آلمان پس گرفت ، در ژوئن ۱۹۴۰ میلادی و در جریان حمله برق آسای آلمان نازی به فرانسه ، مارشال پتن به نمایندگی فرانسه پیمان عدم مخاصمه با آلمان را امضا کرد و حکومت دست نشانده هیتلر در فرانسه روی کار آمد و همزمان ژنرال شارل دوگل جمهوری در تبعید فرانسه را در لندن تشکیل داد و با آزاد شدن فرانسه در سال ۱۹۴۴ دولت ژنرال دوگل به پاریس انتقال یافت .

بعد از گذشت یک سال مستعمرات فرانسه به تدریج به استقلال رسیدند و آخرین مستعمره اصلی فرانسه الجزایر بود که در سال ۱۹۶۱ به استقلال رسید، نتایج یک نظرخواهی نشان میدهد که از هر ۵ فرانسوی ، ۲ نفر دارای علایق نژاد پرستانه هستند و این در حالیست که فرانسه یکی از متنوع‌ ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا از نظر نژادی است ولی ممنوعیت حضور با حجاب اسلامی زنانه در مراکز آموزشی و ممنوعیت استفاده از برقع در کلیه اماکن عمومی از جنجال ‌های اخیر این کشور به شمار می ‌آیند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه زندگی در فرانسه در یک نگاه

اگر فکر می کنید که هزینه زندگی بالا در فرانسه, بخصوص در شهر های بزرگ آن, بیش از حد می باشد, در نظر داشته باشید که فرانسه همچنین یکی از با کیفیت ترین کشور های دنیا برای زندگی است. در معیار OECD تعادل کار- زندگی این کشور بیش از حد میانگین است.

همچنین حس جامعه در این کشور وجود دارد. مردم فرانسوی عموما فعالیت های اجتماعی بیشتری دارند, به این معنی که واقعا به اتفاقاتی که در این کشور رخ می دهد, اهمیت می دهند. این شاید به دلیل توانایی اقتصادی بالای آن ها باشد زیرا که سرمایه بسیاری در بخش بیمه اجتماعی این کشور در جریان است و در نگاه نهایی به نفع این جامعه بوده است.

املاک فرانسوی در صورتی که به دنبال خانه ای مدرن باشید به گرانی خود شهره هستند. ساکنان شهر های پاریس و لیون ممکن است تا ۵۰% از درآمد خود را هزینه اجاره منزل خود بکنند. وقتی شما گزینه خود را از خانه یک خوابه به چند خوابه تغییر دهید, قیمت ها افزایش بسیاری می کنند. ساکنان می توانند یا نقل مکان به حوزه پاریس یا به خانه ای قدیمی تر, هزینه زندگی خود را به مقدار چشمگیری کاهش دهند.

برای یک آپارتمان تک خوابه در مرکز پاریس برای مثال, شما باید آمادگی پرداخت ماهی ۱٫۴۰۰ یورو را داشته باشید و در صورت در نظر داشتن آپارتمان دو یا سه خوابه باید دو برابر این مبلغ را در نظر بگیرید. لیون در زمینه ملک بسیار ارزان تر است, قیمت ها برای ملک تک خوابه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه وبرای املاک دو یا سه خوبه حدود ۱٫۱۰۰ یورو در ماه هستند. مارسی باز هم شهری ارزان تر است. آپارتمان تک خوابه در این شهر حدود ماهی ۵۵۰ یورو و برای سه خوابه ۹۵۰ یورو در ماه است.

اگر قصد خرید ملک در فرانسه را دارید, در نظر داشته باشید که مالیات در فرانسه از دیگر کشورهای اروپایی کمتر است, به خصوص در قیاس با انگلستان.

نوع ملک قیمت
اجاره ماهانه برای ملک ۸۵ متری در منطقه گران ۲٫۱۲۱ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۸۵ متری در منطقه معمولی ۱٫۶۴۵ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۴۵ متری در منطقه گران ۱٫۸۰۵ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۴۵ متری در منطقه معمولی ۸۶۸    یورو
هزینه هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر پاریس ۶٫۴۳۳٫۸۹  یورو
هزینه هر متر مربع آپارتمان در حاشیه شهر پاریس ۳٫۹۸۷٫۹۱  یورو
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه قبوض خدماتی و ارتباطی در فرانسه

پاریس عموما هزینه های خدماتی یکسانی با دیگر کشور های اروپایی دارد, که مجموع آنها حدود ۱۶۰ یورو در ماه برای آپارتمانی با ۸۵ متر مربع فضا می شود. در این مورد ما هزینه آب, گرمایش, برق و جمع آوری زباله را در نظر گرفته ایم.

 در شهر های کوچک تر در جنوب فرانسه, با وجود هوای متبوع در طول سال, هزینه قبوض خدماتی کاهش چشمگیری پیدا می کنند.

 هزینه برق در فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا قیمت متعادلی دارد. هزینه متوسط برق در فرانسه حدودن کمتر از ۰٫۱۵ یورو بر کیلووات است.

 هزینه اینترنت در فرانسه مناسب است و با بسته های پایه ای ۲۰ – ۳۰ یورو در ماه شروع می شود. اگر تلوزیون داشته باشید, باید هزینه اشتراک سالیانه ماهواره ( حدود ۱۳۹ یورو سالانه  ) در نظر داشته باشید.

نوع خدمات قیمت
جمع قبوض ماهانه برای دو نفر در ملک ۸۵ متری ۱۶۴ یورو
جمع قبوض ماهانه برای یک نفر در ملک ۴۵ متری ۱۲۶ یورو
اینترنت ۸ مگ ۲۱ یورو

 

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه حمل و نقل عمومی در فرانسه

با این که هزینه زندگی در پاریس از دیگر مناطق روستایی فرانسه بیشتر است, اما امتیاز وجود سیستم بسیار پیشرفته حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد. افراد خارجی که در پاریس و دیگر شهر های بزرگ فرانسه زندگی می کنند عموما نیازی به استفاده از ماشین شخصی حس نمی کنند.

 

سیستم مترو و دیگر روش های حمل و نقل عمومی در شهر های فرانسوی خیلی خوب هستند و هزینه زیادی نیز ندارند; برای مثال, بلیط تک سفره در پاریس ۱٫۹۰ یورو است و بلیط ماهیانه آن ۶۷ یورو است که روش های بسیاری برای گرفتن تخفیف در این موضوع وجود دارد. علاوه بر آن, بسیاری از کارفرما ها هزینه ای برای رفت و آمد به کارمندان خود اختصاص می دهند.

در مناطق روستایی, حمل و نقل عمومی گسترش چندانی نداشته است. بسیاری از افراد خارجی که در مناطق روستایی زندگی می کنند ماشین شخصی خود را دارند و هزینه هر لیتر بنزین در فرانسه ۱٫۴۸ یورو بر لیتر است.

هزینه تاکسی در فرانسه متغیر است. اگر به عنوان مثال در پاریس یا مارسی تاکسی بگیرید, هزینه آن از ۵ یورو شروع میشود و برای هر کیلومتر ۱٫۳۰ یورو به آن اضافه می شود. در دیگر مناطق تعرفه اولیه در مقدار کمتر ۲٫۵۰ یورو است و ۱٫۸ یورو برای هر کیلومتر است.

 

نوع وسیله قیمت
خودرو VW نو ۲۲٫۵۵۸ یورو
هر لیتر بنزین ۱٫۴۸ یورو
بلیط ماهیانه حمل و نقل عمومی ۶۷ یورو
 
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه خورد و خوراک در فرانسه

اکتورهای بسیاری هستند که بر هزینه خورد و خوراک شما تاثیر می گذارند. خرید از فروشگاه های مخصوص به جای فروشگاه های زنجیره ای بزرگ با سوپرمارکت های فرانسوی هزینه خورد و خوراک شما را افزایش می دهند.

با این حال, به عنوان قانونی عمومی, شما باید هزینه ماهانه ۲۲۰ – ۲۹۰ یورو را برای خورد و خوراک خود در نظر بگیرید.

زندگی در فرانسه هم معنی با استفاده از غذا های بی نظیر است. بسیاری از بهترین آشپز های دنیا فرانسوی هستند یا در فرانسه آموزش دیده اند و تنوع غذا و رستوران در شهر های فرانسه مثال زدنی است.

غذا خوردن در بهترین رستوران ها مشخصا گرانتر است, اما شما به راحتی می توانید غذای بسیار خوب را با قیمتی مناسب, حتی در بازار های محلی معروف فرانسه, پیدا کنید. نان باگت تازه کمتر از ۲ یورو قیمت دارد و ساندویچ در کافه ها بین ۶ – ۸ یورو قیمت دارند.

یک غذا برای دو نفر در یک رستوران خوب عموما ۵۰ یورو هزینه خواهد داشت, که شامل سه بخش می شود. برای مقایسه جهانی, یک وعدن غذایی مک دونالد ۸ یورو قیمت دارد. یک کاپوچینو در پاریس برای شما ۳٫۵۰ یورو قیمت خواهد داشت.

محصولات سوپرمارکتی قیمت
یک وعده غذایی در بخش کاری ۱۵    یورو
۵۰۰ گرم مرغ ۵٫۸۹ یورو
یک لیتر شیر ۴٫۰۹ یورو
۶ عدد تخم مرغ ۴٫۵۶ یورو
نان ۱٫۱۵ یورو
۵۰۰ گرم پنیر ۷      یورو
نوشابه ۲٫۱۰ یورو
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه سیستم های درمانی در فرانسه

یکی از جوانب مثبت هزینه زندگی در فرانسه یارانه سلامت است. با وجود تغییراتی جدید, هر فردی که بیش ار سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشد, امکان استفاده از بیمه عمومی درمانی را دارد. این بیمه PUMA توسط بیمه امنیت اجتماعی فرانسه پرداخت می شود. این به این معنی است که حدود ۸% درآمد هر فرد به مالیات مربوط به آن تعلق می گیرد و ۱۳% باقی آن توسط کارفرما پرداخت می شود.

همه ابتدا باید توسط شرکت بیمه درمانی فرانسه ثبت نام شوند و توسط کی دکتر تحت معاینه پزشکی قرار گیرند. حدود ۷۰% از هزینه های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد, اما در بعضی موارد, مثل سرطان, دیابت یا تولد فرزند, تمامی هزینه توسط سیستم درمانی فرانسه پرداخت می شود. کسانی که علاقه مند هستند که ۱۰۰% هزینه های درمانی آنها پرداخت شوند, باید استفاده از بیمه های خصوصی را بررسی کنند.

 

نوع خدمات درمانی قیمت
داروی سرماخوردگی برای ۶ روز ۴٫۷۱ یورو
یک جعبه آنتی بیوتیک ۶      یورو
شامپو ۳٫۲۷ یورو
خمیردندان ۲٫۲۴ یورو
اصلاح موی مردانه ۲۴    یورو
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

مالیات در فرانسه

فرانسه انواع مالیات متفاوتی دارد (مثل مالیات بر ارث و مالیات شرکتی در فرانسه), اما مالیات بر درآمد مهم ترین آن است. در فرانسه, مالیات بر درآمد در حقوق کارمند کم نمی شود و به همین دلیل هر فرد باید گزارش مالیاتی خود را تحویل داده و تحت هر شرایطی این مبلغ را پرداخت کند.

اگر اقامت فرانسه را نداشته باشید, باید ۲۰% بر هر درآمدی که در فرانسه داشته اید مالیات پرداخت کنید. سطوح مالیات در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به شرح زیر است:

 • تا ۹٫۹۶۴ یورو: ۰%
 • ۹۶۴ – ۲۷٫۵۱۹ یورو: ۱۴%
 • ۵۱۹ – ۷۳٫۷۷۹ یورو: ۳۰%
 • ۷۷۹ – ۱۵۶٫۲۲۴ یورو: ۴۱%
 • بالای ۱۵۶٫۲۴۴ یورو: ۴۵%
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط مهاجرت به فرانسه

برای ورود به کشور فرانسه شما به اخذ ویزای این کشور نیاز دارید. قبل از ورود ، شما باید شرایط مهاجرت به فرانسه را بررسی کنید تا بتوانید درباره راه ورود به این کشور تصمیم گیری کنید. اگر قصد دارید که کمتر از ۹۰ روز در فرانسه بمانید به یک ویزای کوتاه مدت و در صورتی که می خواهید مدت بیشتری اقامت داشته باشید به یک ویزای بلند مدت نیاز دارید. پروسه اخذ ویزا در هریک از روش های ذکر شده باهم متفاوت است. برای مهاجرت به فرانسه می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید:

 • سرمایه گذاری در فرانسه
 • تحصیل در فرانسه
 • ویزای کار در فرانسه
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تولد
 • مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه برای سرمایه گذاری در فرانسه بدین صورت است که بعد از راه اندازی کسب و کار شما باید از افراد فرانسوی استخدام نمایید. و میزان حقوق دریافتی به آنان نیز توسط دولت تعیین شده است که این مقدار باید حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار یوور باشد. برای سرمایه گذاری در اروپا شما باید گواهی تمکن مالی ، بیمه سلامت درمانی و عدم سوء سابقه داشته باشید. دولت فرانسه از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند و سرمایه گذاران از شرایط خوبی در کشور برخوردارند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط تحصیل در فرانسه

برای تحصیل در فرانسه به حداقل مدرک دیپلم نیاز دارید، شما باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید و بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به ارائه مدرک کارشناسی نیز نیاز است. و اگر بخواهید برای اخذ مدرک دکترا وارد فرانسه شوید، باید از این کشور تاییدیه دریافت کنید. شما همچنین باید پاسپورت معتبر، ترجمه مدارک پیشین تحصیلی و نامه پذیرفته شدن در دانشگاه مورد نظر را ارائه دهید. گواهی تمکن مالی خود و دارا بودن بیمه درمانی از دیگر شرایط تحصیل در این کشور است.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط کار در فرانسه

برای اخذ ویزای کار در فرانسه شما باید از کارفرما دعوت نامه داشته باشید، دارای سوابق تحصیلی معتبر باشید و به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید. پس از گذشت ۳ الی ۴ سال شما می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. می توانید با آگاهی از شرایط مهاجرت به فرانسه و کار در این کشور برای ورود و زندگی به این کشور اروپایی اقدامنمایید. ولی مهاجرت کاری یکی از روش های سخت مهاجرتی است.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط ازدواج در فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج باید ثابت کنید که ازدواج شما واقعی است. باید تمکن مالی شما ثابت شود و همچنین زبان فرانسه را نیز بلد باشید. همچنین شما باید مدت ۵ سال با همسر فرانسوی خود زندگی کرده باشید. به طور کلی برای ورود به فرانسه از هریک از روش های گفته شده شما باید شرایط مهاجرت به فرانسه را داشته باشید، یعنی تمکن مالی برای پرداخت هزینه زندگی در فرانسه را داشته باشید، به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید، بیمه درمانی داشته باشید و دارای سوء سابقه نباشید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!