شرایط زندگی در آلمان + هزینه های زندگی (بررسی کامل ۲۰۲۰)

بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در آلمان

یا در حال حرکت به سمت آلمان هستید؟ یافتن شهرهای در آلمان که کیفیت زندگی در آن نسبت به بقیه بهتر است. ما در این مقاله شرایط زندگی در آلمان و در چند شهر مهم این کشور پرداخته ایم. زندگی در آلمان مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد.

قبل از شروع زندگی در یک کشور شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در آلمان، هزینه زندگی، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

شرایط و هزینه زندگی در آلمان

کشور آلمان یکی از بزرگ ترین قطب های صنعتی جهان می باشد و می توان گفت که این کشور پس از کشور ژاپن و آمریکا به عنوان سومین کشور صنعتی جهان به حساب می آید. آلمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی در حال رشد بوده و این روند هم اکنون نیز ادامه دارد.

هزینه های زندگی در آلمان ، نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند سوئیس یا انگلستان کاملاً منطقی و مقرون به صرفه است. قیمت مواد غذایی، مسکن، لباس، رویدادهای فرهنگی و غیره اساساً متناسب ​​با متوسط هزینه های اتحادیه اروپا است. فرد تقریباً بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه برای تامین هزینه های زندگی خود در آلمان نیاز دارد. بیشترین هزینه مربوط به اجاره ماهانه محل زندگی است. در شهرهای بزرگ، میزان هزینه ها بطور قابل توجهی بسته به محل زندگی شما متغیر است که این مقدار بیشتر به سطح زندگی افراد بستگی دارد.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message message_box_color=”mulled_wine”]شرایط زندگی در شهر های بزرگ آلمان[/vc_message][vc_message color=”info”]برلین[/vc_message]

در این بین جایگاه برلین عقب گرد داشته و به رتبه ۱۷ تنزل داشته است. برلین در جنگ جهانی دوم نابود شد، و بعد از آن، پس از اتحاد مجدد آلمان شرق و غرب، مجددا بازسازی شد. این شهر بسیار سبز، با پارک ها، جنگل ها، دریاچه ها و رودخانه ها و پوشش شگفت انگیز است. مناطق این شهر بسیار متفاوت هستند، هر کدام از این شهر ها فضای متمایزی دارند. شارلوتنبرگ یکی از مناطق مجلل در غرب این شهر است. خانه های ساخته شده در قرن ۱۹ میلادی بسیار زیبا هستند و این شهر یکی از شهرستان های دانش آموزان پسند در این کشور است. کروزبرگ، به طور سنتی یک مرکز مهم برای ساکنان این شهر است، این منطقه به طور کلی یک منطقه چند فرهنگی و از لحاظ مد کاملا به روز است.  منطقه gentrified در این شهر هنوز سبب جذب هنرمندان و دانشجویان از سراسر دنیا میگردد. ساختمان های زیبای قرن ۱۹ گرون والد ، معتبر ترین منطقه برلین است.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]دوسلدورف[/vc_message]

این شهر دارای بزرگترین مدارس بین المللی در جهان است. از لحاظ کیفیت زندگی در آلمان و زیرساخت ها، دوسلدورف یکی از شهرهای زیبای جهان است و دارای ماهی های خاص در رودخانه راین، بانک های معتبر، صنعت پیشرفته، شرکت های رسانه ای، مقر چند ملیتی، موزه ها، رستوران ها و بازارهای متنوع است. در این شهر ۴۹ ‘stadtteile وجود دارد: که این Stadmitte ترکیبی از فرهنگ فقیر و غنی در کنار یکدیگر هستند. خانه های بسیار نادر، آپارتمان گران قیمت از جمله مناطق ثروتمند هستند. Pempelfort، با صحنه های فرهنگی متنوع، آینده روشن افراد جوان می باشد. Bilk  یک منطقه پر جمعیت با افراد خارجی و دانش آموزان بین المللی است که از  شب زنده و تعداد زیاد فضاهای باز و سبز شهر خود لذت میبرند. این شهر نزدیک به رودخانه، اوبرکاسل OBERKASSEL است شاید بخشی جذاب ترین بخش این شهر با معماری و هنر نو باشد. بیش از یک چهارم جمعیت ژاپن در این شهرستان ساکن هستند.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]فرانکفورت[/vc_message]

فرانکفورت یکی از شهر های پر سرمایه آلمان است، این شهر نیز مانند شهر منهتن آسمان خراش های متعددی دارد، افراد بسیاری بالغ بر ۶۰۰،۰۰۰ نفر در این شهر کار میکنند و بسیاری از آنها در حومه شهر زندگی می کنند. این امر تا حدی به دلیل هزینه، تا حدودی به دلیل دسترس به خود شهر می باشد. مناطق جدید ایجاد شده نظیر  Reidberg، و در غرب و شرق بندرگاه، Rebstockpark و Friedberger Warte می باشند، از جمله مناطق دیدنی این شهر میتوان به قصرهای قدیمی تر (و کنسولگری) Westend، Holzhausen چهارم، شاعران (Dichterviertel)، و Diplomatenvierte اشاره کرد. در رستوران ها و کافه های این شهر میتوانید معمولا از موسیقی زنده لذت ببرید. بسیاری از مدیران در شهر Vordertaunus زندگی میکنند، این شهر یک منطقه پوشیده شده از درخت در ۴۵ دقیقه شمال غرب فرانکفورت می باشد. فرانکفورت در مقام ۷ ام در جهان برای کیفیت زندگی است، و زیر ساخت های این شهر مشابه با مونیخ است.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هامبورگ[/vc_message]

هامبورگ دومین شهر بازرگانی در شهر آلمان با ۱٫۷ میلیون نفر جمعیت، و ۳٫۵ میلیون نفر از در منطقه های شهری می باشد. این شهر یکی از ۱۶ ایالت از فدراسیون آلمان است و از لحاظ کیفیت زندگی در مقام ۱۶ ام و از لحاظ کیفیت زیرساخت در مقام ۹ ام قرار گرفت. هر چند که یک شهر بسیار گسترده است، فضای زندگی از دیگر شهر های جهان بیشتر است، فضاهای باز و سبز و رودخانه ها و کانال های عبور بسیار زیاد و همچنین ۲،۰۰۰ پل در این شهر وجود دارد (حتی بیش از ونیز و آمستردام). آلتونا یک منطقه مسکونی محبوب در این شهر است، معماری زیبا و قدیمی، ترمیم کارخانه های قدیمی و بزرگ، ویلا های گران قیمت در کنار رودخانه جزو این موارد است. Eimsbüttal ترکیبی از خانه های مجلل، رسوم، مد روز است. خیابان Wandsbek، در شمال شرق هامبورگ دارای بیشترین تعداد ساکنان و یک منطقه عمده در حومه حوزه و محله تقسیم شده است. هامبورگ نورد به طور سنتی به طبقه کارگر و برونبومها ثروتمند تقسیم میگردد. Bergedof، درجنوب شهرستان، یک شهر مستقل است.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مونیخ[/vc_message]

مونیخ دارای کیفیت بسیار بالایی در از لحاظ کیفیت زندگی است و در رتبه ۴ از لحاظ کیفیت زندگی و رتبه ۲ برای زیرساخت قرار می گیرد. اما باید بدانید که مونیخ یکی از شهرهای گران قیمت در اروپا است. دانشگاه های نزدیک به این شهر نظیر Schwabing جزو محبوب ترین شهر ها در بین دانشجویان و جوانان است. منطقه  Maxvorstadt با مغازه ها و کافه مرسوم، معروف است. منطقه Isarvorstadt به منطقه همجنسگرایان در این شهر معروف است و دارای تعداد زیادی از کلوپ های شبانه است. شهر Haidhausen، در ساحل رودخانه ، از محبوب ترین این شهرها است. LEHEL و Bogenhausen هر دو جزو شهر های بسیار گران قیمت هستند. LEHEL جزو شهرهای عمدتا آپارتمانی و جمعیت بسیار بالایی می باشد. شهر Bogenhausen دارای ویلاهای بزرگ افراد  ثروتمند و جمعیت کمتری می باشد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]نورنبرگ[/vc_message]

نورنبرگ (یا نورمبرگ در زبان انگلیسی)، از شهرهای زیبا در ایالت بایرن است (دومین شهر پس از مونیخ) واقع در اطراف رودخانه Pegnitz و کانال راین و دهانه اصلی-دانوب از این شهر میگذرند. درصد بالایی از افراد خارجی در این شهر زندگی می کنند، شهرت این شهر به آرام بودن است و از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه ۲۴ ام قرار میگیرد. آپارتمان ها و ساختمان های هنری خیره کننده در حال تبدیل شدن به فضاهای انباری و کارخانه ها می باشد. Moegeldorf، Rehof، Laufamholz و Zerzabelshof در میان مطلوب ترین مناطق در این شهرستان می باشد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]اشتوتگارت[/vc_message]

شهر اشتوتگارت یکی از شگفتی های کشف شده آلمان می باشد، با وجود ارتباط قوی با صنعت خودرو، این شهر  سراسر پر از تپه ها، دره ها و پارک ها زیبا است. برخی از مناطق مطلوب این شهر عبارتند از دامنه کوه های شیب دار بسیار جذاب است. مناطق برای اسکان در قلب این شهرستان محدود است اما در غرب اشتوتگارت منطقه نه چندان جذاب در دور از مرکز این شهر دارای مغازه ها، بازارها، کافه ها، سالن های تئاتر و پارک ها در مناطق بسیار زیبا برای پیاده روی آسان است. اشتوتگارت-OST و اشتوتگارت-SUD نیز از مراکز بسیار زیبا هستند. Killesberg و Dogerloch از مناطق نسبتا منحصر به فرد است. در مناطقی نظیر زیندلفینگن، بوبلینگین یا فایهینگن شما شانس بیشتری برای پیدا کردن محل اقامت دارید. اشتوتگارت در رتبه ۲۸ ام جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار دارد.

[vc_message message_box_color=”grey”]همچنین در خصوص هزینه های زندگی در آلمان تفاوت های منطقه ای و شخصی در میزان درآمد و هزینه ها را باید در نظر گرفت. شهر فرانکفورت در رتبه بندی مرسر در سال ۲۰۱۲، گران ترین شهر آلمان بود که در رتبه ۸۸ جهان قرار گرفت. پس از آن شهرهای مونیخ (۹۰)، برلین (۱۰۶) و هامبورگ (۱۰۹) قرار دارد. اشتوتگارت (۱۱۹)، لایپزیگ (۱۴۸) و نورنبرگ (۱۶۳) شهرهای نسبتاً ارزان قیمت هستند. به طور کلی، میزان هزینه ها در غرب کشور اغلب بالاتر است.[/vc_message]
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه اجاره خانه در آلمان[/vc_message]

هزینه اجاره خانه در آلمان به این صورت است که اجاره یک آپارتمان دو خوابه به طور معمول هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ یورو در هر ماه خواهد داشت. هزینه های زندگی در آلمان در مناطق محبوب شهر و در شهرهای بزرگ بیشتر است. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان دو خوابه در حومه برلین ۴۰۰ یورو است. این مبلغ در مناطق مرکزی شهر به دو تا سه برابر نیز افزایش می یابد.

همچنین در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان لازم به ذکر است که اندازه اتاق ها و آپارتمان ها در آلمان با توجه به استانداردهای آمریکایی در حال کاهش است و متراژ آپارتمان های دو خوابه زیر ۶۵ متر مربع می باشد. میانگین اجاره در آلمان به طور معمول بر اساس هر مترمربع محاسبه می شود و پایین مبلغ آن حدود ۴ یورو برای هر متر مربع (درسدن) تا ۷ یورو (برلین) یا ۱۲ یورو (مونیخ) متفاوت است.

همچنین باید توجه داشت که قرارداد اجاره شامل هزینه امکانات رفاهی یعنی هزینه گرمایش یا آب و برق نمی شود. بنابراین توصیه می شود در برآورد هزینه های خود این موارد را در نظر داشته باشید.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]سوالات متداول در مورد هزینه زندگی در اسلواکی[/vc_message]

1- هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی اسلواکی چقدر میباشد؟

به طور میانگین هزینه یک وعده غذا ۶ یورو برای دو نفر میباشد.

۲- هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان اسلواکی چه مقدار میباشد؟

به طور میانگین هزینه یک وعده غذا ۵ یورو است.

۳- هزینه یک عدد مک دونالد در اسلواکی چقدر است؟

هزینه یک عدد مک دونالد به طور میانگین ۶.۰۰یورو میباشد.

۴- هزینه کافه بار در اسلواکی چه میزان میباشد؟

 • هزینه یک فنجان کاپوچینو ۲.۲۴ یورو
 • هزینه یک اب معدنی ۱.۲۵ یورو

۵- هزینه های ریز سوپر مارکت در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • هزینه یک لیتر شیر۰.۷۴ یورو
 • هزینه یک قرص نان فرانسوی۰.۹۰ یورو
 • هزینه یک کیلو برنج ۱.۱۲ یورو
 • هزینه یک شانه تخم مرغ ۱.۸۸ یورو

۶- هزینه میوه و سبزیجات در اسلواکی چه میزان است؟

 • هزینه یک کیلو سیب ۱.۵۸ یورو
 • هزینه یک کیلو موز۱.۵۲ یورو
 • هزینه یک کیلو پرتقال۱.۴۴ یورو

۷- هزینه حمل و نقل و ایاب و ذهاب در اسلواکی چقدر است؟

 • بلیط مترو ۲.۷یورو
 • هزینه تاکسی ۹ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک کیلومتر ۸ یورو

۸- هزینه ورزش و تفریح در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی ۳۴ یورو
 • بلیط سینما ۱۴ یورو

۹- هزینه پوشاک در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • یک شلوار جین ۶۸ یورو
 • یک کفش نایک ۷۴ یورو

۱۰- هزیته اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • اجازه یک آپارتمان یک خوابه مرکز ۳۷ یورو
 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه حومه شهر ۴۶۲.۴۲ یورو

۱۱- قیمت هر متر مربع آپارتمان در اسلواکی چقدر است؟

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان مرکز شهر ۲۹۵۳.۳۳ یورو
 • قیمت هر متر مربع آپارتمان حومه شهر ۲۱۴۹.۳۵ یورو
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!