اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

بررسی آخرین قوانین اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت (۲۰۲۰)

یکی از راه های مهاجرت به کشور اسپانیا و گرفتن اقامت آن، گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا است. اسپانیا یکی از کشورهای قاره ی اروپاست که عضو اتحادیه ی اروپا نیز هست و یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود و به دلیل این که این کشور توانسته روابط زیادی با کشورهای مختلف جهان برقرار کند، می توانید با ثبت شرکت در این کشور هم اقامت اسپانیا را از این طریق دریافت کنید و هم به کسب و کار خود رونق بخشید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید و اقامت این کشور را بگیرید و برای گرفتن اقامت خود می خواهید از طریق ثبت شرکت در اسپانیا اقدام کنید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

امتیازات اقامت از طریق ثبت شرکت

 • بهره مند شدن از اقامت با اجازه کار
 • استفاده از شرایط عالی که دولت اسپانیا برای کارفرمایان مهیا کرده است
 • ایجاد شرایط پایدار مالی
 • تجارت با اروپا
 • مهیا کردن شرایط برای بدست آوردن اقامت برای همسر و فرزندان
 • استفاده از تسهیلات بانکی و شرکتی

 

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

روش های ثبت شرکت در اسپانیا

گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا یک منظور کلی است زیرا برای این که بتوانید یک شرکت در اسپانیا ثبت کنید راه های مختلفی وجود دارد که این راه ها عبارتند از:

 • افتتاح دفتر نمایندگی: یکی از راه هایی که می توانید شرکت خود را در اسپانیا ثبت کنید این است که نمایندگی یک شرکت را در این کشور افتتاح کنید و از این طریق بتوانید اقامت اسپانیا را بگیرید.
 • راه اندازی یک شرکت جدید: برای این که در اسپانیا شرکت ثبت کنید می توانید یا یک شرکت جدید افتتاح کنید یا یک شرکت آماده را خریداری کنید.
 • زیر مجموعه ی یک شرکت اسپانیایی: همان طور که از نام آن پیداست یعنی شرکتی را افتتاح کنید که زیر مجموعه ای از یک شرکت فعال اسپانیایی باشد.
 • خود اشتغالی: به خود اشتغالی کسب و کار انفرادی نیز گفته می شود یعنی کسب و کاری را راه اندازی کنید که محوریت اصلی آن خودتان باشید.
 • سرمایه گذاری مشترک: برای این که از این طریق بتوانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید می توانید از طریق خرید سهام یک شرکت اسپانیایی در آن شراکت داشته باشید.
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space][vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-hand-point-right”]چند نکته:اولا کسب و کار شما بتواند کارآفرینی و اشتغال‌زایی ایجاد کند. دوما در اسپانیا تاثیر اقتصادی داشته باشد. سوما منفعت عمومی و یا نوآوری تکنولوژیکی و علمی داشته باشد.حداقل یک نفر اسپانیایی در آن استخدام شود.[/vc_message]

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

برای گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا باید مراحلی را طی کنید و فرایندهایی را پشت سر بگذارید که در ادامه این مراحل را مورد بررسی قرار می دهیم. نکته ای که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید این است که پیشنهاد می کنیم قبل از این که اقدام به ثبت شرکت در اسپانیا کنید قوانین و شرایطی که در مورد ثبت شرکت در اسپانیا وجود دارد را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

اما برای این که بتوانید در اسپانیا شرکت ثبت کنید باید کد اقتصادی NIE دریافت کنید، این یکی از قوانین اسپانیا است و همه ی افرادی که می خواهند کسب و کاری را در کشور اسپانیا راه اندازی کنند باید کد NIE دریافت کنند توجه داشته باشید که این قانون هم برای افرادی است که در اسپانیا زندگی می کنند و هم برای اتباع خارجی است.

سپس باید تاییدیه ی نام شرکت از سایت the Mercantile Registry دریافت شود، در گام بعدی باید با ارائه ی مدارک لازم از اداره ی مالیات اسپانیا کد شناسایی دریافت کنید، پس از دریافت کد شناسایی مالیاتی نوبت به تاییدیه ی حساب بانکی می رسد برای این کار باید حداقل مبلغ ۳ هزار یورو در حساب بانکی تان موجود باشد.

در نهایت باید یک طرح توجیهی ارائه دهید این طرح توجیهی که به وزارت بازرگانی اسپانیا ارائه می شود باید برنامه ی کاری شرکت تان در سه سال اینده را نشان دهد و این که نشان دهد که شرکتی که افتتاح می کنید سودآوری لازم را خواهد داشت.

پس از انجام مراحل گفته شده باید به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه کنید و با ارائه ی مدارک لازم برای ویزا درخواست دهید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا

مدارکی که برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا مورد نیاز است عبارتند از:

 • تاییدیه ی حساب بانکی فرد متقاضی در اسپانیا که نشان دهد حداقل مبلغ ۳ هزار یورو در حساب فرد موجود است.
 • ارائه ی دو قطعه عکس
 • ارائه ی اصل و کپی کارت شناسایی یا گذرنامه ی فرد
 • تاییدیه ی پزشکی
 • فرم درخواست یا NIE
 • کد شناسایی مالیاتی که فرد از اداره ی مالیات اسپانیا دریافت کرده است.
 • اظهارنامه ای که دلایل تقاضای فرد برای NIE را نشان دهد
 • گواهی تاییدیه ی نام شرکت
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

NIE/NIF جهت ثبت شرکت در اسپانیا

برای اخذ اقامت اسپانیا باید بدانید که، هدف از اعطای اقامت به سرمایه گذاران جذب افراد ساکن شده به منظور بهره گرفتن از توان خرید آن افراد نمی باشد بلکه در واقع هدف جذب سرمایه های خارجی می باشد که این امر شباهت زیادی به اقامت تمکن مالی دارد. بنابراین، شرط اصلی جهت اعطای اقامت اسپانیا انجام یک سرمایه گذاری می باشد که می تواند به صورت وام دولتی و یا سرمایه گذاری در شرکت ها، موسسات مالی و یا در بخش املاک و مستغلات باشد (به ترتیب شامل سرمایه گذاری به مبلغ ۲ میلیون، یک میلیون و یا ۵۰۰ هزار یورو می شود). با این حال، علاوه بر سرمایه گذاری در شرکت های اسپانیایی، همچنان ضروری است ثابت شود که درآمد سالیانه ی شخص متقاضی در هر سال برای خود آن فرد برابر ۲۵٫۵۶۰ یورو و برای هریک از اعضای خانواده، سالیانه برابر ۶٫۳۹۰ یورو می باش

در حقیقت بر اساس قوانین کشور اسپانیا، اشخاص حقیقی و حقوقی غیرمقیم اسپانیا که قصد انجام بیزینس و معامله را دارند، نیازمند شماره شناسه مالیاتی (NIE/ NIF) می باشند. شایان ذکر است که شماره شناسه های فوق الذکر قبل از ثبت شرکت در این کشور، هر گونه تحویل، تدارک و خرید کالا ها یا خدمات، دریافت پول یا انجام پرداختی و انجام هر گونه فعالیت حرفه ای یا تجاری مورد نیاز است. به منظور درخواست NIE، متقاضیان به مدارک زیر نیاز دارند:

تکمیل فرم ۷۹۰ جهت پرداخت هزینه های مربوطه فرم/ درخواست استاندارد (Form EX15)
اصل پاسپورت یا مدرک مسافرتی معتبر گواهی ثبت معتبر
گزارش دلایل درخواست شماره شناسه
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه ثبت شرکت در اسپانیا

ابتداء بایستی به این موضوع توجه کرد که هزینه ثبت شرکت در این کشور به عوامل متعددی بستگی دارد که از بین این عوامل، سرمایه راه اندازی یا start-up capital شرکت جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در کل، میانگین هزینه ثبت شرکت Sociedad Limitada (شرکت با مسئولیت محدود یا LLC) در اسپانیا حول و حوش ۵۵۰ € (یورو) (با سرمایه ۳,۰۰۰€) می باشد، در حالی که هزینه تشکیل شرکت از نوع Sociedad Anónima (شرکت با مسئولیت عمومی یا PLC) تقریبا ۷۵۰€ (یورو) (با سرمایه اولیه حدود ۶۰,۰۰۰ €) می باشد. در جدول زیر مشخصات سرمایه و هزینه های مربوط به ۲ شرکت پرمتقاضی در کشور اسپانیا را مشاهده می نمائید:

نوع شرکت سرمایه لازم مالیات هزینه دفترخانه هزینه های ثبت هزینه های سازمان مدیریت
S.L. € ۳٫۰۰۰ معاف € ۱۵۰ € ۱۰۰ € ۳۰۰
S.A. € ۶۰٫۰۰۰ معاف € ۳۰۰ € ۱۵۰ € ۳۰۰
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

مزایای گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا راهی آسان و سریع برای اخذ اقامت اتحادیه اروپایی (EU ) و دریافت ویزای اقامت بلند مدت شنگن (نوع D) محسوب می شود. سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی با ثبت شرکت در کشور اسپانیا و اخذ ویزای تجاری یا Business Visa به راحتی می توانید اقامت اسپانیایی را دریافت و به طور آزادانه ای در ۲۶ کشور عضو شنگن مسافرت نمایند.

فردی که بتواند شرکتی در اسپانیا ثبت کند و اقامت کشور اسپانیا را از این طریق دریافت کند مزایای زیر شامل حال او می شود:

 • فرد می تواند در بازارهای اروپایی فعالیت اقتصادی داشته باشد
 • نیازی به ارائه ی مدارک تحصیلی نیست
 • فرد می تواند حساب شرکتی و شخصی افتتاح کند
 • پس از سه سال می توان برای اقامت دائم درخواست داد
 • فرد می تواند برای تمام افراد خانواده ی خود یعنی افرادی که تحت تکفل او هستند اقامت بگیرد
 • می توان از برند اروپایی استفاده کرد
 • می توان برای تمام نقاط دنیا به راحتی ویزا گرفت
 • نیازی به ارائه ی مدرک زبان نیست.
 • فرد می تواند پس از ۵ سال از اقامت دائم برای پاسپورت درخواست دهد
 • مالکیت شرکت صد در صد متعلق به خود فرد خواهد بود و نیازی نیست که فرد شریک محلی داشته باشد
 • بر درآمد شرکت تنها ۱۰ درصد مالیات تعلق می گیرد
 • با افتتاح شرکت در اسپانیا، برای اداره ی شرکت می توان از قوانین تجارتی و گمرکی ازاد در داخل اتحادیه ی اروپا بهره گرفت
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!