ویزای کار اسپانیا – آخرین اطلاعات (شرایط ۲۰۲۰)

ویزای کار اسپانیا – آخرین اطلاعات (شرایط ۲۰۲۰)

اسپانیا به عنوان یک کشور توسعه یافته اروپایی محسوب می‌شود و رشد اقتصادی آن موجب جلب توجه افراد بسیاری گردیده و همین امر موجب شده تا متقاضیان بسیاری تمایل به اخذ ویزای کاری اسپانیا داشته باشند. برخی از ملیت‌ها برای اینکه بتوانند به راحتی در کشور اسپانیا به کار مشغول شده و زندگی کنند باید اقدام به دریافت ویزای کار اسپانیا نمایند. اجازه‌ی کار در اسپانیا ارتباط مستقیمی با وضعیت اقامت فرد متقاضی در کشور اسپانیا دارد و در اغلب موارد پیش از اینکه اجازه مهاجرت و جابجایی به کشور اسپانیا داده شود ابتدا باید وضعیت شغلی فرد متقاضی به صورت کاملا مشخصی عنوان گردد.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

درباره زندگی در اسپانیا

کشور اسپانیا در میان ۳ کشور نخست در لیست پر بازدید ترین کشور های جهان قرار دارد. ۱۲٪ جمعیت اسپانیا مهاجر هستند، برای مثال حدود ۳۷۵،۰۰۰ نفر انگلیسی، نزدیک به ۲۰۰،۰۰۰ آلمانی و ۱۷۵،۰۰۰ ایتالیایی در اسپانیا زندگی می کنند. افراد زیادی معتقدند اسپانیا یکی از بهترین مکان ها برای زندگی است. یکی از دلایلی که چرا تعطیلات در اسپانیا بسیار محبوب است به علت آب و هوای جذاب و منحصر به فرد این کشور است. در واقع، دریای اسپانیا و جنوبی این کشور بهترین آب و هوا در کل اروپا است. همچنین تنوع و سلامت مواد غذایی اسپانیا در کل اروپا زبان زد است و به عنوان غذاهای مفصل مدیترانه ای شناخنه می شود.

زبان اسپانیایی دومین زبان فراگیر در جهان است و حدود ۵۰۰ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند.  اگر شما برای مهاجرت به دنبال زندگی در یک محیط شهری حرفه ای برای پیشرفت کاری و استفاده از تکنولوژی هستید شهرهایی مانند مادرید، بارسلونا و سویا انتخاب خوبی هستند. اگر هدف از مهاجرت به اسپانیا تفریح و محیط آرام است بهتر است یک شهر در کنار کاستا دل سول، که در میان مهاجران بازنشسته اروپایی محبوب است، را در نظر بگیرید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message color=”info”]بررسی شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا[/vc_message]

اگر تمایل به مهاجرت به اسپانیا از طریق اخذ ویزای کار در اسپانیا را دارید پیش از خروج از کشورتان نیاز دارید که شغل خود را در این کشور مشخص نمایید.ویزاهای کاری متفاوتی وجود دارد که با توجه به نوع ویزا به مدت زمان ۹ ماه تا ۵ سال به افراد اجازه ی کار می دهند.کشور اسپانیا در ردیف کشور هایی قرار دارد که درصد بیکاری در آن نسبت به سایر کشور های اروپا بسیار بالاست و همین امر اخذ ویزای کاری را در این کشور دشوار کرده است. گروه ها و احزاب زیادی در اسپانیا در جهت محدود کردن فرصت های شغلی برای مهاجران فعالیت می کنند. شرایط کاری در اسپانیا تنها در صورتی که فرد عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد به راحتی انجام میگیرد و در غیر این صورت شرایط مهاجرت به اسپانیا به نسبت مهاجرت کاری به هلند و مهاجرت کاری به آلمان دشوارتر است.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مراحل و شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا[/vc_message]

برای اخذ ویزای کار در اسپانیا باید در وهله اول شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایید و اعلام امادگی خود را به کارفرما اعلام نمایید. در صورتی که کارفرما با در خواست کاری شما موافقت کند این در خواست برای بررسی به اداره کار این کشور ابلاغ می شود. اگر در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا داوطلب و متخصص دیگری برای شغل مذکور وجود نداشته باشد درخواست شما از طرف این کشور پذیرفته می شود، در غیر این صورت اولویت با ساکنان کشور های اتحادیه اروپا است. این پروسه بررسی درخواست کار و بررسی از طرف اداره کار درحدود ۸ ماه زمان بر است. پس از این که اداره کار درخواست شما را تایید کرد، سفارت نسبت به تایید ویزای شما اقدام میکند. در نهایت پس از تایید سفارت ویزای شما به مدت یکسال اعتبار دارد.

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]پردرآمدترین مشاغل در بهترین شهرهای اسپانیا برای کار[/vc_message]

همان طور که پیش تر به درستی اشاره شد یکی از مهم ترین و موثرترین عوامل که تعیین کننده میزان درآمد ماهیانه افراد است نوع حرفه آن ها می باشد؛ در لیستی از پردرآمدترین مشاغل در بهترین شهرهای اسپانیا برای کار ارائه شده است:

 • متخصص قلب و عروق با ماهیانه ۱۹۸۰۰€ (یورو)
 • جراح مغز و اعصاب با ماهیانه ۱۶۷۰۰€ (یورو)
 • دندانپزشک با تخصص در حیطه ارتودنسی (ارتودنتیست) با ماهیانه ۱۴۸۰۰€ (یورو)
 • متخصص رادیولوژی با ماهیانه ۱۱۸۰۰€ (یورو)
 • متخصص اتاق عمل با ماهیانه ۱۱۱۰۰€ (یورو)
 • مدیر مالی با ماهیانه ۱۰۹۰۰€ (یورو)
 • مدیر آژانس خرید و فروش املاک غیرمنقول با ماهیانه ۸۸۷۰€ (یورو)
 • مدیر فروش ناحیه ای با ماهیانه ۸۷۸۰€ (یورو)
 • مدیر برنامه ریزی با ماهیانه ۷۸۶۰€ (یورو)
 • استاد دانشگاه در حیطه اقتصاد با ماهیانه ۷۸۳۰€ (یورو)
 • مدیر بانکداری مجازی با ماهیانه ۷۷۵۰€ (یورو)
 • استاد دانشگاه در حیطه شیمی با ماهیانه ۷۶۹۰€ (یورو)
 • استاد دانشگاه در حیطه مهندسی صنایع با ماهیانه ۷۶۵۰€ (یورو)
 • استاد دانشگاه در حیطه بازاریابی با ماهیانه ۷۶۲۰€ (یورو)
 • قاضی دادگاه دیوان عالی با ماهیانه ۷۵۹۰€ (یورو)
 • محقق داروساز با ماهیانه ۷۵۵۰€ (یورو)
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]متوسط درآمد در بهترین شهرهای اسپانیا برای کار[/vc_message]

این که هر فردی در اسپانیا چه میزان حقوق دریافت کند به عوامل مختلفی از جمله نوع تخصص، عنوان شغلی، سال های سابقه کاری، مدرک تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و غیره بستگی دارد اما به طور کلی در سال ۲۰۲۰ متوسط درآمد ماهیانه در بهترین شهرهای اسپانیا برای کار ۵۰۱۰€ (یورو) می باشد. به عبارت دقیق تر امسال پایین تر حقوق دریافتی از سوی افراد در کشور اسپانیا ماهیانه ۹۹۰€ (یورو) و بیشترین میزان دریافتی ماهیانه ۲۱۰۰۰€ (یورو) بوده است. نتیجتا متوسط درآمد ماهیانه در اسپانیا از برخی کشورهای اروپایی دیگر از جمله مجارستان با ماهیانه ۱۸۰۰€ (یورو) و لهستان با ماهیانه حدود ۱۰۰۰€ (یورو) بالاتر است.

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]بررسی حقوق ماهیانه کار در اسپانیا[/vc_message]

یکی از سوالات رایج متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور اسپانیا را دارند در رابطه با حقوق ماهیانه کار در اسپانیا است. میزان حقوق و دستمزد ماهانه در کشور اسپانیا در مشاغل و حرفه های مختلف متفاوت است، متوسط حقوق و دستمزد ماهانه در این کشور ۵۰۱۰€ (یورو) است. هزینه های زندگی در کشور اسپانیا ۴۶٫۴۶% گرانتر از هزینه های زندگی در ایران است، اما به طور کلی می توان گفت افراد با میانگین حقوق کار در اسپانیا از پس از هزینه های زندگی در کشور اسپانیا بر می آیند و می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. در ادامه به حقوق ماهیانه کار در برخی از مشاغل در کشور اسپانیا اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهیانه
متخصص قلب و عروق ۱۹۸۰۰€ (یورو)
متخصص بیهوشی ۱۵۲۰۰€ (یورو)
مدیر مالی ۱۰۹۰۰€ (یورو)
پزشک CCU ۱۰۵۰۰€ (یورو)
معاون رئیس جمهور ۹۴۸۰€ (یورو)
مدیر عامل ۹۲۰۰€ (یورو)
مدیر املاک و مستغلات ۸۸۷۰€ (یورو)
مدیر ارشد بازاریابی ۸۶۴۰€ (یورو)
بازاریابی برند ۸۴۶۰€ (یورو)
مدیر فروش ۸۱۰۰€ (یورو)
مدیر بانکداری آنلاین ۷۷۵۰€ (یورو)
قاضی دادرس ۷۵۹۰€ (یورو)
مدیر حساب کاربری ۶۰۹۰€ (یورو)

افرادی که قصد کار در کشور اسپانیا را دارند می توانند ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی وارد این کشور شوند و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند و وارد بازار کار اسپانیا شوند. افرادی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده باشند شانس بیشتری برای ورود به بازار کار این کشور دارند،

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]ویزای کار و حقوق ماهیانه کار در اسپانیا[/vc_message]

افرادی که موفق به اخذ قرار داد شغلی یا دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در کشور اسپانیا شوند می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار اسپانیا انجام دهند. جهت دریافت ویزای کار متقاضی باید به سفارتخانه و کنسولگری کشور اسپانیا مراجعه کند. ارائه مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود جهت اخذ ویزای کار اسپانیا الزامی است، همچنین ممکن است با توجه به شغل و موقعیت فرد از وی مدارک بیشتری درخواست شود.

 • دریافت فرم مربوطهو تکمیل آن
 • پاسپورت معتبر مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار اسپانیا
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک معتبر زبان
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور اسپانیا
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]اخذ ویزای کاری اسپانیا[/vc_message]

قوانین کاریابی در اسپانیا برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا متغیر میباشد که عبارتست از:

 • شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا: این شهروندان نیازی به دریافت ویزای کار در اسپانیا ندارند.
 • شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا: این شهروندان نیاز به ارائه یک دعوت نامه از کارفرمای اسپانیایی برای مهاجرت به این کشور دارند.

برای دریافت دعوت نامه لازم است که ابتدا یک رزومه کاری مناسب (CV) و ترجمه شده به زبان اسپانیایی برای خود تهیه کنید. بالا بردن سطح دانش زبان انگلیسی و اسپانیایی شانس شما را برای یافتن شغل در این کشور افزایش خواهد داد

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]شرایط پیشنهاد کاری در اسپانیا[/vc_message]

اگر اولین هدف شما مهاجرت کاری به اسپانیا است باید از هر دعوت نامه‌ای برای استفاده از این فرصت بهره ببرید. افرادی که ساکن اسپانیا می باشد، فرصت های بهتر و بیشتری برای یافتن شغل های مورد نظر خود دارند. هنگامی که برای کارفرمایان اسپانیایی رزومه خود را ارسال می کنید، توجه کنید که حتماً یک شرکت معتبر با تمکن مالی را انتخاب کرده باشید. کارفرمایی که انتخاب می کنید باید شغل مورد نظر شما را قبل از آنکه برای شما دعوت نامه بفرستد به مدت ۳ ماه در اسپانیا و ۳ ماه در اروپا آگهی کرده باشد. در اولین مرحله بعد از دریافت دعوت نامه باید به سفارت اسپانیا در کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید. از زمان ارائه درخواست ویزای کار اسپانیا به سفارت این کشور در ایران حدود ۶ ماه زمان لازم است تا ویزای شما بررسی و صادر شود.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!