ویزای کار آلمان – Blue card (آخرین شرایط ۲۰۲۰)

ویزای کار آلمان – Blue card (آخرین شرایط ۲۰۲۰)

بلوکارت (Blue Card) در اصل مهری در پاسپورت شخص است که امکان کار در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا را فراهم میسازد. تدبیر دولتمردان اروپا این بود که با استفاده از این برنامه کمبود نیروی ماهر، متخصص و تحصیل‌کرده در اروپا را حل کنند و شرایط مطلوبی جهت حضور مهاجرین در اروپا فراهم آوردند. این ایده و طرح در کشور آلمان مورد استقبال بهتری قرار گرفته و سالانه چند صد نفر با استفاده از این کارت به آلمان مهاجرت میکنند.برای فهمیدن صفر تا صد مراحل اخذ بلوکارت Blue Card آلمان،ادامه متن را بخوانید.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

کشور آلمان و اهمیت ویزای بلوکارت

این ویزا یک ویزای تقریبا بلند مدت است که به شما اجازه میدهد از ۶ ماه اقامت رسمی و قانونی در آلمان – پایتخت مالی و تجاری اروپا – برای جستجوی فرصت های شغلی و تجاری بهره مند گردیده و پس از کسب فرصت شغلی، ویزای خود را مستقیما به بلوکارت اتحادیه اروپا یا اجازه کار آلمان تغییر دهید.

متقاضیان کار و اقامت در آلمان می توانند در حال حاضر با مهاجرت کاری به آلمان این امکان را برای خود و خانواده ی خود ایجاد کنند تا با اخذ ویزای کار آلمان به صنعتی ترین کشور اتحادیه ی شنگن مهاجرت کرده و به کار در آلمان مشغول شوند. اخذ اقامت کاری آلمان نیازمند اخذ ویزای کار آلمان در گام ابتدایی، و نهایتا پیدا کردن کار در آلمان (به صورت فردی و آزاد یا از طریق طرح بلوکارت) می باشد.

یکی از ویژگی های عالی ویزای جستجوی کار آلمان آن است که برای اخذ ویزای کار آلمان، الزامی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست – اما دارا بودن سطح مطلوبی از زبان آلمانی یا انگلیسی ضروری است- و در صورت احراز توانمندی های فردی، فنی و زبان خارجه در فرایند ارائه مدارک و مستندات و همچنین مصاحبه سفارت، فرد می تواند بدون مدرک زبان، موفق به اخذ این نوع ویزا گردد.

با توجه به محدودیت های اعطای ویزای جستجوی کار، علاوه بر دارا بودن صلاحیت های تحصیلی و شغلی و زبان خارجه مناسب توسط شخص متقاضی، نحوه آماده سازی، گردآوری و ارائه مدارک درخواست ویزا نیز امری بسیار مهم است که در این خصوص، بهره گیری از وکلا و متخصصین مجرب و با سابقه در حوزه مهاجرت و اشتغال، بی شک شانس موفقیت متقاضی را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد

آلمان با ۸۲ میلیون نفر جمعیت صنعتی ترین کشور دنیا و یکی از قدرتمندترین کشور های حوزه شنگن می باشد که بسیاری از افراد را برای اخذ ویزای کار آلمان مشتاق نموده است. این کشور دارای رشد جمعیت بالا و نرخ بیکاری پایین است و بازار کار فوق العاده ایی دارد تا جایی که با ارائه ویزای جستجوی کار تمایل خود را برای جذب نیروی کار متخصص خارجی نشان داده است.

سرفصل های مهم ویزای کاری آلمان که شما نیز به دنبال رفع ابهامات در آن هستید، مانند: وقت سفارت آلمان و طول این دوره، انواع مختلف ویزای کاری آلمان، مدارک مورد نیاز ویزای کاری آلمان، آیا مدرک زبان نیاز میباشد، دعوت نامه ی کاری و مزایای ویزای آلمان کاری و هزینه های جانبی  این پروسه و قابل تمدید بودن و اقامت دائم آلمان و… میباشد که به آنها میپردازیم.

نکات

باتوجه به اینکه سفارت آلمان وقت مصاحبه ی ویزای کاری را طولانی مدت میدهد. (چیزی حدود یک سال) بهتر است اولین قدم در سریعترین زمان وقت مصاحبه ی سفارت درخواست شود. (جهت این اقدام پاسپورت متقاضی کافی است)

در مورد راه های میانبری که مطرح میشود مثل رفتن به ترکیه برای زودتر رسیدن به وقت سفارت متاسفانه این مسیر دیگر ممکن نیست و موفقیت آمیز نخواهد بود.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message color=”info”]

دو  شرط ویزای بلوکارت یا همان بلوکارد آلمان

[/vc_message]

1-  فردی که اقدام میکند حتما باید از قبل یک دعوتنامه کاری و اصطلاحا قرارداد کاری داشته باشد.

۲-میزان حقوق دریافیت فرد باید به حدی باشد که سفارت آلمان مشخص کرده. این مبلغ برای رشته های مختلف و شهرهای مختلف آلمان مختلف است. اما به صورت میانگین این مبلغ حدود سالی ۵۰۰۰۰ € یورو و ماهیانه حدود ۴۰۰۰ € یورو حقوق دریافتی میباشد.

[vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-edit”]بلو کارت دو حسن خیلی بزرگ دارد. یک اینکه متقاضی میتواند همراهان و خانواده خود را از ابتدا وارد خام آلمان کند و به صورت همزمان همگی ویزا شوند. و حسن دیگر اینکه: اقامت دائم آلمان در عرض ۲۱ ماه به متقاضی تعلق می گیرد.[/vc_message][vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

دعوت نامه کاری آلمانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

[/vc_message]

درآمد ناخالص ذکر شده در قرارداد باید حداقل سالانه ۵۰۰۰۰ یورو ماهانه حدود ۴۰۰۰ یورو باشد.

شرکت صادر کننده دعوت نامه، نباید تازه تاسیس باشد و سابقه قدیمی داشته باشد.

شرکت مربوطه باید تعهد پرداخت دستمزد شما را تا پایان قرارداد کاری به دولت و اداره مهاجرت آلمان داده باشد.

شرکتی که دعوت نامه کاری میدهد، باید شرکت معتبر با سابقه مالیاتی خوب باشد.

[vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-edit”]تذکر بسیار مهم در مورد دعوتنامه اینکه: هستند برخی سوداگر که به افراد پیشنهاد دعوتنامه کاری صوری میدهند و به دنبال این هستند تا به فرد قرارداد کاری صوری تحمیل کنند. که فرد متقاضی باید بداند که اداره مهاجرت آلمان و اداره پلیس اتباع خارجی شدیدا این موضوع را رصد کرده و به غیر از اینکه این موضوع باعث اقدام قانونی علیه آن شرکتی میشود که دعوتنامه صوری صادر کرده برای خود متقاضی هم مشکلات بزرگی به وجود می آید. پس شدیدا توصیه میکنیم از افراد سودجویی که اینچنین دعوتنامه ها را می فروشند بر حضر باشید.[/vc_message][vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

مزایای ویزای کاری المان چیست؟

[/vc_message]

مسیری کم هزینه و کم ریسک با احتمال صدور ویزا بالای ۷۰ %
امکان تبدیل این ویزا با اقامت دایم و بعد از ان دریافت پاسپورت آلمان
امکان اخذ اقامت دائم همراهان با تحصیل رایگان فرزندان
حق کار همراه به صورت فول تایم
عدم اجبار روی داشتن مدرک زبان

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری در آلمان

[/vc_message]

مدرک هویتی معتبر ( پاسپورت )
مدرک تحصیلی دانشگاهی ( با تائید anabin یا zab ) (این امر توسط ما انجام میشود.)
مدرک سابقه ی کاری
انگیزه نامه ( تنظیم این نامه توسط ما انجام میشود)
اجاره نامه یا ووچر هتل (تهیه این نامه به عهده ی ماست)
مدرک زبان (در صورت امکان)
تمکن مالی ( مبلغ ۴۳۰۰ یورو برای یک روز هم در حساب باشد کافیست)
رزومه کاری یا همان سی وی (تنظیم این نامه هم به عهده ما میباشد)
بیمه نامه ی معتبر سفر
مبلغ ۷۵ یورو بابت مصاحبه ی روز سفارت

[vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-edit”]طبق شرایط ذکر شده از طرف کشور آلمان بهتر است متقاضیانی برای ویزای جستجوی کار اقدام نمایند. که در رده سنی زیر ۴۰ سال قرار دارند. در واقع شانس ویزا شدن افراد بالای ۴۰ سال بسیار اندک است مگر در موارد خاص که البته اتفاق هم افتاده است.

مانند رشته های خاص تحصیلی که آلمان برای آن رشته ها نیازمند نیروی کاری می باشد.[/vc_message][vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]

[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]

بعد از یافتن کار در آلمان

[/vc_message]

زمانی که شخص با ویزای کار آلمان وارد می شود تنها از یک اقامت ۶ ماهه برخوردار است. چنانچه در این شش ماه قرارداد کاری ببندد، پس از عقد قرارداد می تواند درخواست اجازه اقامت کاری دهد. معمولا در ایتدا یک اقامت یک ساله به ایشان داده خواهد شد. چنانچه به مدت سه سال یا همان ۳۶ ماه در آلمان کار کند اقامت دائم خود و خانواده را بگیرد. و اگر حقوق فرد حدود ۵۰۰۰۰ € یورو در سال باشد فرد می تواند بلوکارت دریافت کند.

و به جای ۳۶ ماه ظرف ۲۱ ماه دریافت اقامت دائم خواهد کرد. افراد پس از ۶ سال اقامت قانونی در کشور آلمان می توانند برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند

[vc_message message_box_color=”mulled_wine”]از تخصص هایی است که همیشه کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی کار جوان و رشد جمعیت منفی به آنها نیازمند است.[/vc_message][vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]شرایط اخذ بلوکارت آلمان بطور خلاصه به صورت زیر است:[/vc_message]

قرارداد یا پیشنهاد شغلی با حقوقی مورد تایید دولت آلمان داشته باشد (داشتن پیشنهاد شغلی job offer)
• اگر شخص در آلمان تحصیل نکرده باشد، شرکتی که درخواست کار او را پذیرفته باید، درخواست همکاری را به دولت آلمان اعلام کند.
• دارای مدرک تحصیلی لیسانس و یا بالاتر باشد( برای دریافت تایید از سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی آلمان، رشته ی تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل شما گزینه ی قابل توجه است)

از مزایای اخذ بلوکارت آلمان میتوان به مواردی از این دست اشاره کرد: امکان اخذ اقامت دائم و مهاجرت خانواده ۲۱ ماه پس از دریافت کارت آبی، همچنین شرایط کاری و حقوقی، هم‌تراز با شهروندان اروپایی است و میتوان از خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی نیز استفاده کرد. از دیگر امتیازات مثبت این طرح، امکان تحصیل رایگان فرزندان در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه، تحصیل همسر و زمینه‌ی کاریابی در تمام منطقه‌ی شنگن است که دلیل محبوبیت بلوکارت را نمایان میسازد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!