شرایط زندگی در پرتغال + هزینه های زندگی (۲۰۲۰)

شرایط زندگی در پرتغال + هزینه های زندگی (۲۰۲۰)

هزینه زندگی در پرتغال با توجه به نحوه زندگی در این کشور متفاوت است، اما اگر قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید باید درمورد شرایط و هزینه های زندگی در این کشور آگاهی های لازم را کسب نمایید.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

درباره پرتغال

پرتغال یکی از زیباترین کشورهای اروپایی شناخته می­شود که هرساله افراد بسیاری با هدف گردشگری و یا مهاجرت به آن سفر می­کنند. هزینه زندگی در پرتغال نسبت به شرایطی که شهروندان این کشور دارند بسیار بالا بوده و افراد برای اینکه در هزینه زندگی در پرتغال صرفه­جویی کنند باید به بخش­های مختلفی مانند اجاره خانه، هزینه غذا و حمل و نقل و موارد دیگر توجه داشته باشند.

کشور پرتغال از آب­ وهوایی مطلوب برخوردار بوده و دارای فرهنگ و تمدن کهن و غنی است. علاقه­مندان به اطلاع از هزینه زندگی در پرتغال ابتدا باید شناخت کافی درخصوص این کشور و آداب و رسوم مردم آن داشته باشند. هزینه زندگی در پرتغال بستگی بسیاری به شرایط افراد دارد و هر فردی ابتدا باید به شرایط اقتصادی و وضعیت مالی خود توجه داشته باشد. یکی از مهم­ترین مواردی که درخصوص هزینه زندگی در پرتغال حائز اهمیت است هزینه دریافت ویزا بوده و افراد به تناسب دیگر کشورهای عضو معاهده شینگن باید هزینه ویزای پرتغال را پرداخت نمایند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه های زندگی در پرتغال

میانگین هزینه زندگی در پرتغال

به طور میانگین ۷۰۰ یورو در ماه است و میزان حقوق دریافتی در این کشور حدود  ۷۹۶٫۷۵ یورو تخمین زده شده است. برای تحصیل در پرتغال حدود هزار یورو در سال باید بپردازید. هزینه زندگی و تحصیل در مقطع کارشناسی۱۵۰۰یورو ، کارشناسی ارشد ۲۵۰۰یورو و مقطع دکترا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد که شامل هزینه های مواد غذایی، مسکن، حمل و نقل و بیمه می شود.


هزینه خرید و اجاره مسکن

هزینه خرید و اجاره مسکن در پرتغال با توجه به محله ای که قرار است در آن زندگی کنید متفاوت است. اگر آپارتمانی یک خواب در مرکز شهر اجاره کنید، ۵۸۶٫۵۶ یورو و در محله های دیگر ۴۲۹٫۷۵ یورو باید بپردازید. هزینه اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر ۱,۰۵۱٫۰۸ یورو و در محله های دیگر حدود ۷۰۴٫۴۲ یورو در ماه می باشد.برای خرید مسکن به ازای هر متر مربع در مرکز شهر ۲,۶۰۷٫۹۵ یورو در مکان های خارج از مرکز۱,۴۳۹٫۹۱  یورو مورد نیاز است.


هزینه زندگی در پرتغال برای مواد غذایی

یکی دیگر از بخش ­های مهمی که به هزینه زندگی در پرتغال ارتباط دارد هزینه غذا در پرتغال است. هزینه غذا در پرتغال سهم بسزایی در افزایش هزینه زندگی در پرتغال داشته و بهترین گزینه برای کاهش هزینه­ ها تهیه غذا در خانه است. مواد غذایی خام در این کشور هزینه مناسبی داشته و چنانچه افراد زمان کافی در اختیار داشته باشند بهتر است که غذا را در خانه طبخ کنند. هزینه­ای که برای صرف یک وعده غذا در رستوران­های معمولی پرتغال حدود ۷ یورو است و اغلب افراد برای صرفه ­جویی در هزینه­ ها غذای خود را در فست­ فودها میل می­کنند که قیمت آن تنها ۵.۵ یورو است.

ریز هزینه غذا در پرتغال

 • یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت بین ۵٫۸۰  تا ۱۰٫۰۰ یورو
  یک وعده غذایی در رستوران سطح متوسط برای دو نفر حدود ۲۰٫۰۰ تا ۴۰٫۰۰ یورو
  کاپوچینو ۰٫۸۰ تا ۲٫۰۰ یورو
  شیر یک لیتری  ۰٫۵۰ تا ۱٫۰۰ یورو
  ۵۰۰ گرم نان سفید تازه ۰٫۷۰ تا ۱٫۸۰ یورو
  یک کیلوگرم برنج سفید ۰٫۶۵ تا ۱٫۱۵ یورو
  ۱۲ عدد تخم مرغ ۱٫۱۰ تا ۲٫۲۰ یورو
  یک کیلوگرم پنیر محلی ۴٫۹۰ تا ۱۲٫۰۰ یورو
  یک کیلوگرم سینه مرغ ۳٫۹۹ تا ۷٫۰۰ یورو
  یک کیلوگرم گوشت گاو ۷٫۰۰ تا ۱۴٫۰۰ یورو
  یک کیلوگرم سیب ۱٫۰۰ تا ۲٫۰۰ یورو
  یک کیلوگرم موز ۰٫۹۳ تا ۱٫۸۰ یورو
  یک کیلوگرم پرتغال ۰٫۸۰ تا ۱٫۷۰ یورو
  یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۰٫۹۹ تا ۱٫۹۶ یورو
  یک کیلوگرم سیب زمینی ۰٫۵۰ تا ۱٫۲۰ یورو
  یک کیلوگرم پیاز ۰٫۶۰ تا ۱٫۵۰ یورو

هزینه های حمل و نقل

یکی دیگر از مواردی که می­تواند در هزینه زندگی در پرتغال تاثیر چشمگیری داشته باشد هزینه حمل و نقل در پرتغال است. شرایط حمل و نقل در شهر لیسبون به عنوان پایتخت پرتغال بسیار پیشرفته بوده و افراد برای استفاده از مترو مبلغ ۱.۵ یورو را جهت خرید بلیط می­پردازند. هزینه حمل و نقل در پرتغال چنانچه از تاکسی استفاده شود برحسب کیلومتر محاسبه شده و افراد برای هر یک کیلومتری که طی می­کنند باید ۰.۱ یورو را درنظر داشته باشند. نکته مهمی که باید درخصوص استفاده از تاکسی­ها مدنظر قرار داد هزینه بابت بار اضافی است. یکی از مهم­ترین مواردی که موجب کاهش هزینه زندگی در پرتغال خواهد شد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

در پرتغال بهتر است برای رفت و آمد در داخل شهر از وسیله نقلیه عمومی مانند تاکسی و مترو استفاده شود،که بلیط یک طرفه مترو در این کشور حدود ۱٫۲۵ الی ۱٫۹۵ یورو است و هزینه تاکسی برای یک ساعت ۱۴٫۸۰یورو و برای یک کیلومتر ۰٫۴۷ یورو می باشد. هر لیتر بنزین در کشور پرتغال قیمتی در حدود ۱٫۵۳ یورو دارد.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

روش­های کاهش هزینه زندگی در پرتغال

اغلب افرادی که پرتغال را به عنوان مقصد سفر و یا اقامت خود انتخاب می­کنند همواره به دنبال روش­های کاهش هزینه زندگی در پرتغال هستند. یکی از مهم­ترین مواردی که می­تواند در کاهش هزینه زندگی در پرتغال تاثیرگذار باشد اجاره آپارتمان در حومه شهرها است. اغلب موزه­ها و مراکز تاریخی و گردشگری پرتغال روزهای یکشنبه بازدید رایگان را برای افراد امکان­پذیر کرده­اند و افرادی که تمایل داشته باشند هزینه زندگی در پرتغال را به میزان قابل توجهی کاهش دهند می­توانند در این روز از مکان­های تاریخی و گردشگری این کشور بازدید نمایند. اگر قصد رفت و آمد درون شهری را دارید بهتر است به جای تاکسی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نموده و هزینه کمتری را بپردازید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه اخذ ویزای پرتغال

هزینه اخذ ویزای پرتغال از مهم­ترین مواردی است که باید برای زندگی در این کشور مدنظر قرار داد. افراد بزرگسال باید مبلغ ۶۰ یورو را به عنوان هزینه اخذ ویزای پرتغال پرداخته و ویزاهای کوتاه مدت این کشور را دریافت کنند. هزینه اخذ ویزای پرتغال برای متقاضیانی که سن آن­ها بین ۶ تا ۱۲ سال است حدود ۳۵ یورو بوده و درمورد کودکانی که سن آن­ها کمتر از ۶ سال است هیچ هزینه­ای پرداخت نخواهد شد. متقاضیانی که تمایل داشته باشند ویزاهای بلند مدت پرتغال را دریافت کنند باید هزینه دیگری را پرداخت نمایند که غالبا بیشتر از مبالغ ذکر شده است. متقاضیان زندگی در پرتغال برای اینکه بتوانند هزینه زندگی در پرتغال را پوشش دهند باید سرمایه کافی به همراه داشته باشند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

شرایط مهاجرت به پرتغال

  برای مهاجرت به پرتغال ، داشتن ویزای این کشور ضروری است. با توجه به اینکه پرتغال یکی از کشور هایمنطقه شنگن است، اقامت کمتر از ۹۰ روز در کشور پرتغال با داشتن ویزای شنگن امکان پذیر است.
برای اخذ ویزای پرتغال حدود شصت یورو باید بپردازید. شرایط مهاجرت به پرتغال در هریک از روش های مهاجرتی با یکدیگر متفاوت است.برای مهاجرت به پرتغال می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید:

 • سرمایه گذاری در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال
 • ویزای کار در پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تولد
 • مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی


شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

 • یکی از راه های سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک می باشد. ملکی که خریداری می کنید باید حداقل۵۰۰ هزار یورو ارزش داشته باشد. همچنین می توانید ابتدا ملکی قدیمی به مبلغ ۳۵۰ هزار یورو خریداری کنید و سپس اقدام به بازسازی نمایید. برای سرمایه گذاری از این روش به گذرنامه معتبر، گواهی تمکن مالی و گواهی عدم سوء پیشینه، داشتن سن بالای ۱۸ سال نیاز است.
 • روش دیگر سرمایه گذاری در این کشور به این صورت است که سرمایه گذار ۲۵۰ هزار تا یک میلیون یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و در سرمایه گذاری های موجود در این کشور شرکت نماید.
 • روش دیگر اخذ ویزای طلایی پرتغال است. این روش به این صورت است که شما باید یک طرح اقتصادی ویژه و سرمایه حداقلی یک میلیون یورو داشته باشید.

شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

وجود دانشگاه های معتبر کشور پرتغال ، آب و هوای مناسب، هزینه پایین زندگی و فرصت شغلی پس از اتمام تحصیل سبب شده است که پرتغال مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد. دروس دانشگاهی در این کشور به زبان های انگلیسی و پرتغالی تدریس می شوند. برای تحصیل در پرتغال به پرداخت هزینه سالیانه ۳ تا ۵ هزار یورو نیاز است.مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات، تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی، داشتن گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه، اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی، نامه پذیرش از دانشگاه، ۴ قطعه عکس و بیمه درمانی از مدارک مورد نیاز برای اقامت تحصیلی در پرتغال است.


شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق کار

برای دریافت ویزای کار در پرتغال باید در آگهی شغلی پذیرفته شوید. روند کار به این صورت است که کارفرما شرایط کاری و نیروی مورد نیاز خود را به مدت ۳ ماه در پرتغال و ۳ ماه در اروپا آگهی می کند و اگر داوطلبی وجود نداشته باشد می تواند فردی خارج از اتحادیه اروپا را استخدام نماید. راه دیگر این است که از یک کارفرمای پرتغالی دعوتنامه داشته باشید. با توجه به اینکه اخذ ویزای کار در پرتغال کاری دشوار است، بهترین روش این است که ابتدا از طریق تحصیلی وارد پرتغال شوید. کارمندان پرتغالی ۴۰ ساعت در هفته باید کار کنند و ۲۲ روز در سال می توانند مرخصی بگیرند. رشته های فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و حسابداری از شرایط کاری خوبی برخوردار هستند.

مدارک مورد نیاز برای دارا بودن شرایط مهاجرت به پرتغال و اخذ ویزای کاری این کشور عبارتند از:

گذرنامه معتبر با اعتبار حداقلی ۶ ماهه، دعوت نامه کارفرما، ۲ قطعه عکس، گواهی ازدواج، بیمه درمانی و رزومه کاری.


شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج در پرتغال می تواند به اخذ اقامت در پرتغال منجر شود. ازدواج باید با شخصی از تبعه این کشور صورت گیرد.یکی از شرایط موجود در این کشور این است که زوجین باید حتما مجرد باشند، بنابراین در صورت ازدواج قبلی، ارائهمدارک طلاق لازم است. همچنین محل زندگی آنها نیز باید مشخص باشد و مدارکی باید ارائه دهند که نشان دهد توانایییرداخت هزینه های  مربوط به زندگی را دارا هستند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!