شرایط زندگی در سوئد + هزینه های زندگی ۲۰۲۰

شرایط زندگی در سوئد + هزینه های زندگی ۲۰۲۰

کشور سوئد در سال ۲۰۲۰ به دلایلی برای متقاضیان مهاجرت جذاب است بدین ترتیب در این مقاله می خواهیم به شرایط و هزینه زندگی در سوئد در سال ۲۰۲۰ اشاره کنیم. هر فردی که مایل است به این کشور مهاجرت کند می تواند با برنامه ریزی درست و حساب شده برای اقامت خود در کشور سوئد تصمیمات مناسب اتخاذ نماید.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

درباره کشور سوئد

سوئدی ها، از صلح طلب ترین مردم جهان محسوب می شوند. کشور سوئد در حوزه اسکاندیناوی قرار دارد. با وجود اینکه کشور سوئد در شمال اروپا و د ر منطقه سردخیز قرار دارد که از شرق با خلیج بوتنی، از غرب با نروژ، از جنوب با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. استکهلم، پایتخت کشور سوئد است و بزرگترین شهر آن است. سوئد دارای نظام پادشاهی است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره می شود. این کشور مقصدی مهم برای مهاجران است و ازاقسا نقاط جهان مقصدی جذاب برای مهاجران است.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه های زندگی در سوئد

زندگی در سوئد مانند هر جای دیگری در جهان هزینه های خاص خودش را دارد و بسته به شهر متفاوت است. هزینه زندگی در شهر بزرگی مثل استکهلم از سایر شهرهای سوئد بیشتر است. به طور میانگین برای اجاره یک آپارتمان معمولی در پایتخت سوئد بین چهار هزار تا هشت هزار کرون باید پرداخت کرد و این مبلغ در سایر شهرهای سوئد به مراتب کمتراست.


هزینه غذا در سوئد

مانند هر کشوری در جهان، هر فرد یا خانواده ای در سوئد نیز باید بخش عمده ای از درآمد خود را صرف هزینه های مسکن کند. به طور مثال هزینه خودرو و خوراک در مقایسه با هزینه های اجاره مسکن بسیار کمتر است و برای یک نفر ماهانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کرون خواهد بود اما برای مدیریت در هزینه ها می توان با پخت غذا در منزل هم می توان این مقدار را هم کاهش داد.


هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در سوئد شهر به شهر متفاوت است و بستگی به شهری که درآن زندگی می کنید دارد. در شهرهای کوچ از ۴۰۰ کرون در ماه تخمین زده می شود و در شهر استکهلم تا ۶۵۰ کرون نیز در ماه میرسد.

البته حمل و نقل برای دانشجویان تخفیف دارد چراکه دانشجویان می توانند کارت تخفیف خود را از دانشگاه های مربوط دریافت کنند تا هزینه های زندگی خود را در سوئد کاهش دهند.


هزینه خدمات در سوئد

هزینه خدمات در سوئد شامل آب، برق، تلفن و اینترنت است که هزینهخ شار محسوب می شود. هرچند در اکثر موارد قبض آب و برق بر روی کرایه خانه محاسبه می گردد و به طور معمول هزینه شارژ در حدود ۳۰۰ کرون در ماه است.


هزینه خدمات درمانی در سوئد

در کل برای داشتن یک زندگی معمولی هزینه زندگی درکشور سوئد ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ کرون در ماه است که این مقداربا صرفه جویی و زندگی در شهرهای با  هزینه زندگی پایینتر و داشتن هم خانه نیز کاهش می یابد. هزینه زندگی سالانه دونفر هم خانه در سوئد به طور متوسط ده هزار یورو است. هزینه های خدمات درمانی برای دانشجویان خارجی از پشتوانه قوی ای برخوردار است و با تحت پوشش قرار دادن تمام هزینه های درمان برای دانشجویان خارجی باعث می شود. در صورت مراجعه به مراکز درمانی فقط ۱۱۰۰ کرون است و حق بیمه ۲۵۰ کرون است در واقع هزینه درمان در سوئد رایگان است.


ریز هزینه زندگی در سوئد

 • هزینه یک وعده غذا در رستوران­های مک دونالد حدود ۷۰ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک وعده غذا در رستوران­ ارزان قیمت حدود ۹۰ کرون می‌باشد.
 • هزینه غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی ۵۹۴٫۵۰ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک لیوان نوشابه باید حدود ۱۸٫۰۹ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک فنجان کاپوچینو حدود ۳۲ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو برنج ۲۲٫۶۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک لیتر شیر ۹٫۸۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ ۸۰٫۳۱ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک شانه تخم مرغ ۲۵٫۰۴ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک پاکت سیگار ۵۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو گوشت گاو ۱۳۵٫۸۶ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۲۰٫۰۳ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو موز ۲۱٫۲۴ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو پرتقال ۲۰٫۱۷ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو سیب ۲۱٫۴۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو گوجه فرنگی ۲۲٫۵۲ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی ۸٫۹۱ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلو پیاز ۱۰٫۲۱ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک کیلومتر با تاکسی حدوداً ۱۴ کرون می‌باشد.
 • هزینه بلیت مترو ۲۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه تاکسی برای یک کورس در شهر ۴۵ کرون می‌باشد.
 • هزینه یک ساعت انتظار تاکسی ۴۶۰ کرون می‌باشد.
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

اقامت سوئد و شرایط عمومی

برای تصمیم گیری در باب مهاجرت و اخذ اقامت سوئد بهتر آن است که در ابتدا شرایط عمومی آن را بررسی نماییم. کشور سوئد در بخش شمالی اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت رسمی این کشور که بزرگترین شهر آن نیز به شمار می رود، شهر استکهلم می باشد که مساحتی در حدود ۹۶۴/۴۴۹ کیلومتر مربع را داراست. جمعیت بالای ۱۰ میلیون نفر در این کشور باعث شده تا سوئد جزو کشورهای پرجمعیت و بزرگ اروپایی محسوب شود. بخش عظیمی از درآمد کشور سوئد از طریق صادرات تولیدات صنعتی از جمله ماشین آلات تامین می شود. نرخ تولید ناخالص داخلی در این کشور به عددی معادل ۴/۵ درصد، نرخ بیکاری در حدود ۵/۶ درصد و نرخ تورم در آن معادل ۱/۴ درصد در طی سال های اخیر رسیده است. با کمی تحقیق پیرامون شرایط عمومی کشور سوئد می توان دریافت که اقامت سوئد به دلیل ویژگی مهاجرپذیری، شرایط مطلوب زندگی، رعایت حقوق شهروندی، بهداشت عمومی، توسعه بالای نیروی انسانی و آموزش، غالبا مورد توجه مهاجران قرار دارد. همچنین این کشور از طبیعت زیبایی برای گردشگران برخوردار است. در ادامه به توضیح انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد خواهیم پرداخت.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

معایب و مزایای زندگی در سوئد

مشکلات زندگی در سوئد

مهاجرت به اروپا قطعا با چالش هایی همراه خواهد بود که با شناخت کافی از آن ها، این چالش ها برایتان کمرنگ تر خواهند شد. در این بخش از مقاله توضیحاتی را راجع به برخی از این مشکلات ارائه می دهیم.


دستمزدها ی پایین

اگر به عنوان مهاجر وارد این کشور می شوید باید بدانید که با توجه به هزینه های بالای زندگی در سوئد، دستمزدها چندان بالا نیست و برای ۱ ساعت کار کردن به شما تا ۸ یورو داده خواهد شد و بعضا برخی از مهاجران ساعتی ۵ یورو دریافت می کنند که به نسبت هزینه هایی که در سوئد وجود دارد مبلغ ناچیزی است.


در سوئد با دزدها کاری ندارند!

اگر در سوئد شخصی در مغازه ای مشغول دزدی باشد با او عملا کاری نخواهند داشت و پلیس فقط از او درخواست می کند تا وسایل را سر جایش بگذارد و دزد به راحتی به فروشگاهی دیگر برای دزدی می رود! این کار یکی از راه های تامین لوازم برای برخی از افراد است که با آن برخوردی نخواهد شد. در سوئد پلیس معمولا طرف اقلیت است تا اکثریت، به عنوان مثال اگر یک مهاجر با یک سوئدی وارد درگیری شود معمولا پلیس حق را به مهاجر می دهد!


با سوئدی ها چه برخوردی داشته باشیم؟

شوک فرهنگی یکی از مسائل مهم برای هر مهاجری می باشد، زبان جدید و چالش های یادگیری آن از یک طرف و تحمل زمستان های طولانی که شاید برای ما ایرانی هایی که چهار فصل را تجربه می کنیم چندان جالب نباشد از طرف دیگر می تواند چالش های بزرگی را به همراه داشته باشد و مهمتر از همه اینها باید بدانید که با سوئدی ها چه برخوردی داشته باشید.

در محیط کار، دانشگاه، مدرسه و یا هر جای دیگری که در بدو ورودتان احتمالا ساعات زیادی از روزتان را در آن خواهید گذراند، مستلزم این است که فرهنگ سوئدی ها را بدانید تا بتوانید برخورد مناسبی با آن ها داشته باشید. ممکن است در بدو ورود این شوک های فرهنگی برایتان چالش ایجاد کند ولی بدانید که با مدتی کار کردن به همه چیز عادت خواهید کرد.


مزایای زندگی در سوئد چیست؟

علاوه بر مشکلاتی که راجع به آنها صحبت کردیم، زندگی در سوئد مزایایی را نیز برایتان به همراه خواهد داشت، با آگاهی نسبت به برخی از آنها با آگاهی بیشتری می توانید برای مهاجرت به کشور سوئد اقدام نمایید.

مردم دو زبانه

طیف گسترده ای از مدرم سوئد دوزبانه هستند یعنی اگر زبان سوئدی را به خوبی نمی دانید نگران نباشید، چرا که اکثریت مردم زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموخته اند و برای دانش آموزانی که در مدارس مشغول تحصیل می باشند یادگیری چند زبان به صورت همزمان کار غیر معمولی نمی باشد.

مرخصی با حقوق

یکی از مزایای کار کردن در کشور سوئد مرخصی های با حقوقی می باشد که به کارمندان در طی سال داده می شود، گاها ممکن است ۵ هفته مرخصی با حقوق در سال اولی که استخدام می شوید داشته باشید.

مرخصی بدون حقوق پس از زایمان در سوئد ۴۸۰ روز می باشد که مدت زمان ایده آلی برای مادران می باشد و والدین برای اینکه بتوانند از پس هزینه ها برآیند معمولا از ۲ ماه این مرخصی استفاده می کنند.


اینترنت پر سرعت

اگر در سوئد زندگی کنید متوجه خواهید شد که اینترنت چه سرعتی در این کشور دارد. کشور سوئد رتبه پنجم سرعت اینترنت را در دنیا دارد. سرعت اینترنت بر روی موبایل شما نیز به همین اندازه بالا خواهد بود. سوئد در تکنولوژی یکی از کشورهای سرآمد در جهان است و این بدان معناست که هر تکنولوژی در جهان، در سوئد در دسترس خواهد بود.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!