شرایط زندگی در اسپانیا + هزینه‌ها (بررسی کامل ۲۰۲۰)

شرایط زندگی در اسپانیا + هزینه‌ها (بررسی کامل ۲۰۲۰)

تشابه فرهنگی و آب و هوایی کشور اسپانیا با ایران سبب شده است سالانه افراد بسیاری برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند. اسپانیا کشوری در جنوب قاره اروپا می باشد که از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است و در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد. برای دریافت اقامت کشور اسپانیا می توان از روش های مختلف تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و … اقدام کرد که در مقاله ی پیش رو درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

درباره اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای اعضای اتحادیه اروپا می باشد. این کشور در جنوب غربی اروپا واقع شده است و در شبه جزیره ایبری قرار دارد. پایتخت این کشور مادرید است و پول رایج این کشور یورو می باشد. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. همسایه های این کشور، کشورهای فرانسه، آندورا، پرتغال، دریای مدیترانه، جبل الطارق، خلیج بیسکای و اقیانوس اطلس می باشد. همه ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور اسپانیا و تور اروپا به این کشور سفر می کننداسپانیا مساحت زیادی دارد و پنجمین کشور بزرگ اروپا به حساب آورده می شود. جمعیت این کشور بیش از ۴۵ میلیون نفر می باشد. این کشور دارای افتصاد بزرگی است و دارای حکومت پارلمانی می باشد. سطح زندگی در این کشور بسیار بالا است. مذهب بیشتر مردم این کشور کاتولیک می باشد. اسپانیا یکی از جمله کشورهایی است که تولید کننده زیتون است و دارای معادن زیادی می باشد.

آب و هوای اسپانیا را به دلیل سواحل و رشته کوه های بزرگ آن می توان جزو متنوع ترین آب و هوا در اروپا دانست، بهترین زمان سفر به اسپانیا بهار می باشد. مناطق مختلف اسپانیا آب و هوای متغیری دارد، برخی قسمت ها آب و هوای مدیترانه ای و برخی مناطق دیگر آب و هوای اقیانوسی و کوهستانی دارند.

زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است و پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. امید به زندگی در کشور اسپانیا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاست، برای مردان ۷۹ سال و برای زنان ۸۵ سال.

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا به نسبت ایران حدود ۴۶٫۶ درصد بالاتر برآورد شده است و البته به نسبت برخی از کشورهای اروپایی دیگر پایینتر است. هزینه های تحصیل در اسپانیا سالانه به ۲۰۰۰ دلار می رسد که به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایینتر است.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space][vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-hand-point-right”]چند نکته:اولا کسب و کار شما بتواند کارآفرینی و اشتغال‌زایی ایجاد کند. دوما در اسپانیا تاثیر اقتصادی داشته باشد. سوما منفعت عمومی و یا نوآوری تکنولوژیکی و علمی داشته باشد.حداقل یک نفر اسپانیایی در آن استخدام شود.[/vc_message]

مزایا و معایب اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا از شرایط آب و هوایی بسیار خوبی برخوردار است و ۳۲۰ روز از سال را با هوای آفتابی می گذراند و میزان بارندگی در این کشور نیز بسیار پایین است، حتی در زمستان نیز هوای گرم را می توانید تجربه کنید.

کیفیت خدمات درمانی در اسپانیا یکی دیگر از مزایای دریافت اقامت این کشور است به طوری که حتی برخی از بیمارستان های این کشور کیفیت بیشتری به نسبت بیمارستان های انگلستان دارند. پایین بودن نرخ جرم و جنایت در اسپانیا و دارا بودن استانداردهای بالای زندگی در عین داشتن هزینه های پایین از مواردی است که بسیاری از افراد را برای دریافت اقامت این کشور ترغیب می کند.

از معایب مهاجرت به اسپانیا بحران اقتصادی است که در چند سال اخیر این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است که بر دستمزد کارمندان و نیروی کار این کشور نیز تاثیر گذاشته است. میزان دستمزد در اسپانیا به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته مثل انگلستان و آمریکا بسیار پایینتر است.

اسپانیا در رتبه دوم از لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری در بین کشور های اروپایی قرار دارد و پایین بودن امنیت شغلی به دلیل بحران اقتصادی در این کشور دیده می شود. چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید می توانید به مقاله کار در اسپانیا مراجعه کنید.

یکی دیگر از دشواری های مهاجرت به اسپانیا را می توان زبان این کشور دانست، چرا که مردم اسپانیا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و برای کار و تحصیل باید زبان اسپانیایی بدانید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

چگونه می توان پاسپورت اسپانیا را دریافت کرد؟

مدارکی که برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا مورد نیاز است عبارتند از:

  • تاییدیه ی حساب بانکی فرد متقاضی در اسپانیا که نشان دهد حداقل مبلغ ۳ هزار یورو در حساب فرد موجود است.
  • ارائه ی دو قطعه عکس
  • ارائه ی اصل و کپی کارت شناسایی یا گذرنامه ی فرد
  • تاییدیه ی پزشکی
  • فرم درخواست یا NIE
  • کد شناسایی مالیاتی که فرد از اداره ی مالیات اسپانیا دریافت کرده است.
  • اظهارنامه ای که دلایل تقاضای فرد برای NIE را نشان دهد
  • گواهی تاییدیه ی نام شرکت
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه حمل و نقل عمومی در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا دارای سیستم حمل و نقل عمومی زیادی می باشد. این سیستم حمل و نقل شامل تراموا، مترو، اتوبوس، تاکسی و .. می باشد. اتوبوس در سرتاسر کشور وجود دارند و امکان بازدید از تمامی نقاط را فراهم می کنند. هزینه یک بلیط تک سفره ۱٫۵ یورو می باشد. البته باید بدانید سیستم مترو یکی از بهترین سیستم های موجود در بازار است که قیمت بسیار مناسبی دارد. با استفاده از این سیستم ها هزینه زندگی در اسپانیا کم می شود. البته تاکسی ها نیز یکی از این سیستم ها هستند اما هزینه آنها کمی بالا است. بهتر است از سیستم های حمل و نقل عمومی استفاده کنید تا هزینه زندگی در اسپانیا را کاهش دهید.


هزینه خوراک در کشور اسپانیا

یکی از گزینه های هزینه زندگی در اسپانیا، هزینه غذا و نوشیدنی های این کشور می باشد. در صورتی که بخواهید یک وعده غذایی را در یک رستوران معمولی بخورید باید مبلغ ۱۱ تا ۱۶ یورو را پرداخت کنید. اما اگر بخواهید در رستوران شیک غذا بخورید باید ۲۵ تا ۳۵ یورو بپردازید. فست فودهای زیادی نیز در شهر وجود دارند که می توان بهترین ساندویچ ها را با هزینه های متوسط خورد. هزینه یک ساندویچ چیزی حدود ۳ تا ۸ یورو است. این هزینه ها در فصل های مختلف فرق می کند و با برآورد کردن هزینه زندگی در اسپانیا می توان از تمامی لحظات سفر خود لذت برد و بدون هیچ دغدغه ای از تک تک لحظات بهره برد. کیفیت مواد غذایی و رستوران ها بسیار عالی هستند که با قیمتی مناسب ارائه می شوند. هزینه زندگی در اسپانیا با کاهش هزینه های خوراک کاهش می یابد.


هزینه اقامت در هتل

اگر می خواهید هزینه زندگی در اسپانیا را بدانید، خیالتان راحت باشد که هزینه هتل ها در این کشور نسبت به سایر مکان ها کم تر است. تمامی این هتل ها دارای امکانات بسیار زیادی هستند که با وجود این امکانات قیمت های آن مناسب است. برای اقامت در یک هتل باید شبی ۱۵ یورو تا ۴۵ یورو بدهید. این قیمت ها به مکان اقامت و نوع هتل بستگی دارد و بر اساس آنها هزینه زندگی در اسپانیا متفاوت می شود. غذاهای سنتی این کشور نیز با قیمت های مناسب و ارزان در رستوران ها ارائه می شوند. تمامی مسافرین و گردشگران می توانند این غذاها را با قیمت هایی ارزان بخرند و از آن لذت ببرند. هزینه زندگی در اسپانیا را می توان با کمی صرفه جویی کم کرد.


هزینه لباس و پوشاک در اسپانیا

کشور اسپانیا دارای برندهای معتبر پوشاک می باشد که قیمت های بالایی دارند. اما اگر شما می خواهید از این فروشگاه ها خرید کنید می توانید منتظر تابستان بمانید تا از تخفیفات عالی فروشگاه ها برخوردار شوید.  تمامی این لباس ها با تخفیف های ۷۰ درصدی ارائه می شوند. افرادی که علاقمند به لباس های مجلل هستند می توانند با این قیمت ها کالاهای نفیسی بخرند. با خرید در فصل تابستان می توانید هزینه زندگی در اسپانیا را کاهش دهید و از مدت اقامت خود لذت ببرید.

افرادی که می خواهند به کشور اسپانیا سفر کنند، می تواند به راحتی هزینه زندگی در اسپانیا را تخمین بزنند و با یک برنامه ریزی خوب سفری ارزان و راحت داشته باشید. هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپا کمتر است چرا که هزینه اقامت و هزینه مواد غذایی در این کشور کم می باشد. این کشور از جمله کشورهایی است که سطح زندگی در آن بالا است و افراد می توانند هزینه زندگی در اسپانیا را به راحتی پرداخت کنند و زندگی راحتی داشته باشند.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

جزئیات و ریز هزینه های زندگی در اسپانیا

هر یک یورو معادل ۱۶۶۳۸۶ peseta اسپانیا است.به طورکلی هزینه زندگی  اسپانیا در همه نقاط متفاوت است و هزینه ها بستگی به شیوه زندگی فرد نیز خواهد داشت.زندگی در اسپانیا می تواند بسیار مقرون به صرفه و یا بسیار گران باشد اما یک دانشجو به احتمال خیلی زیاد مایل به زندگی کم هزینه و مقرون به صرفه خواهد بود.دو شهر مادرید و بارسلونا در میان ۵۰ شهر گران دنیا قرار دارند.اما به طور کلی بیشترین هزینه مربوط به هزینه مسکن خواهد بودکه البته دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشجویی با امکانات خوب استفاده نمایند که بسیار در هزینه ها تغییر ایجاد خواهند کرد.هزینه زندگی در اسپانیا حدود ۴۶٫۴۶ درصد بالاتر از هزینه زندگی در ایران برآورد می شود و در این بخش سعی بر این است که ریز هزینه زندگی در اسپانیا مورد بررسی قرار بگیرد:

رستوران ها  
هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی ۱۰٫۰۰ یورو
هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده ۴۰٫۰۰ یورو
هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی) ۷٫۰۰ یورو
بازارها  
شیر ( ثابت)، ( ۱ لیتری) ۰٫۷۸ یورو
یک قرص نان سفید تازه ( ۵۰۰ گرم) ۰٫۹۵ یورو
برنج ( سفید)، (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۵ یورو
شانه ی تخم مرغ ( ۱۲ عدد) ۱٫۶۳ یورو
پنیر محلی ( ۱ کیلوگرم) ۹٫۴۶ یورو
سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( ۱ کیلوگرم) ۵٫۷۹ یورو
گوشت گاو ( ۱ کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) ۱۰٫۶۷ یورو
سیب ( ۱ کیلوگرم) ۱٫۵۵ یورو
موز ( ۱ کیلوگرم) ۱٫۴۸ یورو
پرتقال ( ۱ کیلوگرم) ۱٫۱۹ یورو
گوجه فرنگی ( ۱ کیلوگرم) ۱٫۴۳ یورو
سیب زمینی ( ۱ کیلوگرم) ۰٫۸۳ یورو
پیاز ( ۱ کیلوگرم): ۰٫۹۸ یورو
کاهو (۱ سر) ۰٫۸۸ یورو
آب ( بطری ۱٫۵ لیتری) ۰٫۵۶ یورو
پاکت سیگار ( مارلبورو) ۴٫۹۵ یورو
آرد ۱۰ یورو
تخم مرغ(۱۲ عدد) ۱٫۵۹ یورو
نوشابه ی کوک/ پپسی ( بطری۰٫۳۳ لیتری) ۱٫۶۶ یورو
حمل و نقل  
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل داخلی) : ۱٫۵۰ یورو
بلیط عبور ماهانه ( قیمت ثابت) ۴۵٫۰۰ یورو
گلف ولکسواگن ۱٫۴ ۹۰ کیلو وات خط حرکت ( یا ماشین جدید مشابه) ۱۸،۰۰۰٫۰۰ یورو
تاکسی ۱ کیلومتری ( تعرفه ی معمولی) ۱٫۰۵ یورو
مبداء تاکسی ( تعرفه ی معمولی) ۳٫۰۰ یورو
تاکسی انتظار ۱ ساعته ( تعرفه ی معمولی) ۲۰٫۵۰ یورو
بنزین ( ۱ لیتری) ۱٫۲۳ یورو
تسهیلات زندگی ( ماهانه)  
هزینه های اصلی ( برق، وسیله ی گرمایشی، آب، خاکروبه) برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۱۲۲٫۰۷ یورو
پرداخت تعرفه ی ۱ دقیقه مکالمه ی داخلی موبایل ( بدون تخفیف یا طرح ها) ۰٫۱۵ یورو
اینترنت ( ۱۰ مگابایت پیکسل، داده های نامحدود، ۳۳٫۳۳  یورو
ورزش و فراغت  
باشگاه بدنسازی، شهریه ی ماهانه برای ۱ بزرگسال ۳۸٫۲۵ یورو
اجاره ی زمین تنیس ( ۱ ساعت آخر هفته) ۱۱٫۶۲ یورو
سینما، هر ۱ صندلی ۸٫۰۰ یورو
پوشاک و کفش  
۱ عدد شلوار ( لویس ۵۰۱ یا سیمیلار) ۷۵٫۰۶ یورو
۱ عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای ( زارا، اچ اند ام) ۲۸٫۳۶ یورو
۱ جفت کفش ورزشی نایک ( سایز متوسط) ۷۳٫۹۹ یورو
۱ جفت کفش کاری چرم مردانه ۸۴٫۳۳ یورو
هزینه اجاره خانه  
آپارتمان ( ۱ خوابه) در مرکز شهر ۵۴۰٫۶۹ یورو
آپارتمان ( ۱ خوابه) خارج از مرکز ۴۰۰٫۴۷ یورو
آپارتمان ( ۳ خوابه) در مرکز شهر ۸۷۲٫۳۵ یورو
آپارتمان ( ۳ خوابه) خارج از مرکز ۶۵۰٫۶۳ یورو
هزینه خرید ملک یا آپارتمان
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۲،۵۸۰٫۴۴ یورو
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز ۱،۶۶۹٫۲۵ یورو
حقوق و دستمزدها  
میانگین دستمزد مصرفی ماهانه ( پس از مالیات ۱،۲۶۵٫۲۵ یورو
نرخ سود رهنی به درصد سالانه ۲٫۷۹ یورو
هزینه های تحصیل  
به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد و تقریبأ رایگان است
هزینه تحصیل در مقطع دکترا رایگان است و دانشجو فقط مبلغ ۵۰۰ یورو سالیانه به دانشگاه پرداخت می نماید.
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]

انواع اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا وارد این کشور می شوند چرا که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور همانطور که گفته شد به نسبت کشورهای دیگر پایینتر است. برای تحصیل در اسپانیا باید زبان اسپانیایی یا انگلیسی بدانید ولی برای زندگی در اسپانیا و کار در آن حتما به دانش زبان آن کشور احتیاج دارید.

کار دانشجویی در اسپانیا ۲۰ ساعت در هفته امکانپذیر است که به واسطه ی آن می توانید هزینه های زندگیتان را تامین کنید. ویزاهای تحصیلی اعتبار ۱ ساله دارند و پس از پایان دوره ویزا باید مجدد تمدید شود و پس از اتمام تحصیل در اسپانیا با پیدا کردن کار قادر خواهید بود به اقامتتان در این کشور ادامه دهید.


اقامت اسپانیا از طریق کار

کشور اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و هم پیمانی با شنگن مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از طریق کار می باشد. داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر یکی از روش های ورود به اسپانیا از طریق کار می باشد که در این روش کارفرمای مورد نظر باید اثبات کند که ۳ ماه پوزیشن شغلی مورد نظر را در روزنامه های کشور آگهی کرده است و نیروی کار مناسبی برای آن پیدا نشده است.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم پس از پایان تحصیل چنانجه کار پیدا کنید می توانید با دریافت ویزای کاری در اسپانیا اقامت داشته باشید، در هر دو روش با ۵ سال اقامت کاری و پرداخت مالیات قادر به دریافت اقامت دائم اسپانیا خواهید بود.


اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

کشورهای اروپایی مثل اسپانیا که نرخ بیکاری در آنها پایین نیست تمایل زیادی به جذب نیروی سرمایه گذار برای ایجاد کار آفرینی دارند تا نیروهای جوان مشغول به کار شوند. راه اندازی یک بیزینس با ارائه ی نقشه تجاری مورد نظر یکی از این روش ها می باشد و با انتقال سرمایه به کشور اسپانیا می توانید اقامت ۱ ساله بدست آورید و آن را در سال های آتی تمدید کنید.


اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

با خرید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو قادر خواهید بود اقامت ۲ ساله کشور اسپانیا را بدست آورید که به آن ویزای طلایی گفته می شود. اگر قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا را ندارید احتیاجی به زندگی کردن در این کشور نیست و اگر ملکتان را نفروشید، این اقامت تا ابد حفظ خواهد شد.


اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه اسپانیایی یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم اسپانیا می باشد و باید این نکته را بدانید که اثبات زندگی کردن شما با آن فرد از الزامات دریافت تابعیت است. ورود به اسپانیا از این طریق پس از ۳ ماه منجر به دریافت اقامت دائم اسپانیا می گردد.

در مرحله ی اول باید ازدواج خود را در اسپانیا به ثبت برسانید و برای اقامت بستگان شهروندان اروپایی به دفتر اتباع خارجی مراجعه کنید، در این مراجعه باید کارت شناسایی همسر، پاسپورت هر دو نفر، فرم های تکمیل شده لازم مثل EX16 و کپی از سند ازدواج را به همراه داشته باشید.

افرادی که از این طریق برای اقامت اسپانیا اقدام می کنند می توانند ۱ سال بعد درخواست تابعیت کشور اسپانیا را بدست آورند که این درخواست از طرف اداره ی ثبت احوال محل اقامت به وزارت دادگستری تسلیم می گردد.


اقامت اسپانیا از طریق تولد

دو اصل خون و خاک تعیین می کنند که فرزند متولد شده در یک کشور می تواند تابعیت آنجا را بدست آورد یا خیر و  کشور اسپانیا از قانون خون تبعیت می کند. طبق قانون خون در کشور اسپانیا چنانچه فرزندی در خاک این کشور از پدر و مادری اسپانیایی متولد شود می تواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

شهروندان دو تابعیتی در اسپانیا پذیرفته نمی شوند و این بدان معناست که اگر برای فرزندتان پاسپورت اسپانیایی دریافت کنید، دیگر مجاز به داشتن پاسپورت ایرانی نخواهد بود و چنانچه این اتفاق بیفتد پاسپورت اسپانیایی اعتبار خود را از دست خواهد داد.


اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

امروزه به دلیل شرایط بحرانی در کشور های خاور میانه، هجوم پناهندگان به کشورهای اروپایی بیشتر شده است که یکی از این کشورها اسپانیا می باشد. دریافت اقامت اسپانیا به روش پناهندگی به دیل قوانین سخت گیرانه ای که در این کشور وجود دارد کار مشکل تری می باشد.

اسپانیا برنامه ی حمایتی را از نظر مسکن، غذا و خدمات درمانی برای پناهجویان در نظر گرفته است که پس از قبول درخواست پناهندگی در اختیار افراد قرار می گیرد، انتخاب محل اقامت پناهجویان هم با توجه به صلاحدید دولت انجام می پذیرد.

طبق کنوانسیون دوبلین، اولین کشوری که پناهجو به آن وارد می شود مسئول رسیدگی به پرونده وی خواهد بود پس دقت داشته باشید چنانچه وارد ایتالیا شوید و قصد پناهنده شدن در اسپانیا را داشته باشد، مسوولیت پناهندگی شما به عهده ایتالیا خواهد بود.

پس از قبول درخواست پناهندگی اقامت ۵ ساله به شخص پناهجو داده می شود که قادر خواهد بود مانند هر شهروند دیگری کار و تحصیل کند و همچنین درخواست بیمه های تامین اجتماعی کند و پس از گذشت ۵ سال نیز می توانید درخواست تابعیت دهید. برای دریافت اطلاعات کاملتر مهاجرتی در این زمینه به مقاله مهاجرت اسپانیا در وبسایت آریاناپارس مراجعه بفرمایید.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!