شرایط زندگی در اسلواکی + هزینه های زندگی (بررسی ۲۰۲۰)

بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهای چک، اتریش، اوکراین و مجارستان قرار دارد. هزینه زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است، اما در مقابل حقوق و دستمزد در این کشور بالا نمی ­باشد. در ادامه به بررسی شرایط زندگی در اسلواکی + هزینه های زندگی می پردازیم

باما همراه باشید

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

کشور اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهای چک، اتریش، اوکراین و مجارستان قرار دارد. هزینه زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است، اما در مقابل حقوق و دستمزد در این کشور بالا نمی ­باشد. این کشور دارای ۵ میلیون جمعیت است که به زبان اسلواکی صحبت می­ نمایند. پایتخت این کشور شهر براتسلاوا است و با توجه به مناسب بودن هزینه ها در این شهر، اتباع اتریشی با سفر به این کشور مایحتاج خود را تأمین می­نمایند. مردم این کشور از کیفیت و استانداردهای بالایی در زندگی برخوردارند و اکثر شهرها از معماری های مدرن و پیشرفته ای ساخته شده است. اقتصاد این کشور بر پایه تولید خودرو و وسایل الکترونیکی و صادرات آنها به دیگر کشورها می­باشد. اکثر فعالیت های تجاری این کشور با شریک تجاری کشور آلمان صورت می­ گیرد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: aslawaki عربی: اسلواکی
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو کشور اسلواکی ۱٫۱۲ دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۴۲۱
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۶۱
 • پایتخت: براتیسلاوا
 • زبان های رسمی: اسلواکی
 • جمعیت: بیش از ۵٫۴۳۵ میلیون در سال ۲۰۱۹
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .sl
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از ۱۰۰٫۹۵ میلیارد دلار آمریکا
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message color=”info”]

زندگی در اسلواکی

[/vc_message]

مساحت کشور اسلواکی در حدود ۴۹۰۳۵ کیلومتر مربع است این کشور رتبه ۱۲۷ در دنیا را دارد. بیشتر سطح این کشور با کوهستان پوشیده شده است و به طور کلی کوه های کارپات بیشتر نیمه شمالی این کشور پوشانده اند. دشت های پست این کشور بیشتر در بخش جنوب غربی و همینطور جنوب شرقی دیده می شود. کوه های تاترا مرتفع ترین بخش های این کشور محسوب می شود و بلندترین نقطه اسلواکی قله گرلاخ است. نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در حدود ۱۹٫۷۹ درصد بوده است که در جدیدترین آمار این کشور این نرخ در وضعیت ۵٫۰۳ درصد اعلام شده است در این کشور تعداد افراد شاغل در حدود ۲۵۸۹٫۳۰ هزار نفر هستند و هنوز تعداد افراد بیکار زیاد اعلام شده است.

وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اسلواکی نیز در حدود ۹۳٫۹۰ درصد است و نرخ بیکاری بلند مدت در کشور اسلواکی نیز به میزان ۳۹ درصد است، هزینه های کار در کشور اسلواکی به طور کلی ۱۲۱ امتیاز نقاط شاخص را در نظر داشته است، وضعیت برای بهره وری در کشور اسلواکی به میزان ۱۳۰٫۷ دیده می شود. وضعیت موازنه تجاری در کشور اسلواکی به طور کلی به ارزش ۶۰۹٫۰۰ میلیون یورو اعلام شده است و نشان می دهد که این کشور در زمینه واردات و صادرات نیز به ترتیب رشد ۷۶ و ۷۷ درصدی داشته است  ارزیابی های صورت گرفته نشان داده است که رابطه مبادله در کشور اسلواکی در چند اخیر بهتر از قبل خواهد بود. وضعیت برای ذخایر طلا در کشور اسلواکی می تواند به میزان بیش از ۴۰ تن نیز تخمین زده شود.

کسانی که در زمینه مجلات و روزنامه نگاری ورود داشته اند باید بتوانند مهارت اندوزی در این مسیر را افزایش دهند به این ترتیب ورود به شغل روزنامه نگاری در کشور اسلواکی می تواند بسیار ارزشمند باشد. وضعیت برای چاپ و صنایع وابسته نیز در کشور اسلواکی رویکردهای مشخصی دارد و اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد صنعت بسته بندی در این کشور در سال های اخیر توانسته به چندین شکل ممکن دنبال شود. یک فرد حسابدار در کشور اسلواکی در حدود ۱۱ درصد بیشتر از یک حسابدار در ایران درآمد دارد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

اقتصاد اسلواکی

[/vc_message]

کشور اسلواکی از سال ۲۰۰۷ طبق آمار بانک جهانی،جزو کشورهای صنعتی با اقتصاد پردرآمد

با شاخص توسعه ی انسانی بالا، که جزو استانداردهای سطح زندگی می باشند، شناخته شده است. ۹۰% شهروندان این کشور صاحب ملک شخصی خود هستند.

نرخ بیکاری در جمهوری اسلواکی طبق آمارها در سال ۲۰۰۸ مقدار ۷٫۵ درصد بوده است.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

تجارت اسلواکی

[/vc_message]

در سالهای اخیر اسلواکی سیاست جذب سرمایه گذاران خارجی را پیش گرفته است.

برای این سرمایه گذاران نیز، اسلواکی کشور مناسبی می باشد،

چرا که دستمزد کارگران پایین بوده و نیروهای مشغول به کار تحصیل کرده هستند.

علاوه بر این موارد، مالیات ها نیز پایین می باشند.

براساس آمارهای به دست آماده در حیطه ی رتبه های اقتصادی، این کشور در بازه ی ۱ تا ۱۹۰، برای شروع و تاسیس شرکت، رتبه ی ۳۳، برای شروع یک فعالیت تجاری، رتبه ی ۲۴ و برای مجوز ساخت و ساز رتبه ی ۳۰ را دارا می باشد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]بررسی هزینه زندگی در اسلواکی ۲۰۲۰[/vc_message]

ا توجه به مناسب بودن هزینه زندگی در اسلواکی شهروندان برخی از کشورهای اروپایی برای خرید به این کشور مراجعت می­نمایند. بطور متوسط هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در این کشور ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. جداول زیر برخی از هزینه های زندگی در این کشور را نشان داده است:

نوع رستوران قیمت به € (یورو)
یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت ۰۰٫۵
یک وعده غذا برای ۲ نفر در رستواران متوسط ۰۰٫۲۳
یک وعده غذا در فست فود مک دونالد ۰۰٫۵
کاپوچینو ۶۲٫۱
پپسی/ کوکا ۲۳٫۱
سوپر مارکت ۷۳٫۰
شیر (یک لیتر) ۷۳٫۰
یک قرص نان (۵۰۰ گرمی) ۸۸٫۰
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۷۴٫۱
پنیر محلی (یک کیلو گرم) ۸۸٫۶
سینه مرغ (یک کیلو گرم) ۸۳٫۴
گوشت قرمز (یک کیلو گرم) ۴۸٫۷
سیب (یک کیلو گرم) ۳۱٫۱
پرتغال (یک کیلو گرم) ۳۶٫۱
گوجه فرنگی (یک کیلو گرم) ۷۶٫۱
سیب زمینی (یک کیلو گرم) ۷۷٫۰
پیاز (یک کیلو گرم) ۷۰٫۰
[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه حمل و نقل در اسلواکی[/vc_message]

دسترسی به وسایل نقلیه عمومی تقریباً در تمامی مناطق کشور اسلواکی در دسترس می­باشد. هزینه های حمل و نقل در این کشور به قرار زیر می ­باشد.

وسایل نقلیه قیمت به € (یورو)
بلیط یکطرفه (حمل و نقل مترو) ۷۰٫۰
بلیط ماهانه ۰۰٫۲۵
تاکسی ۹۰٫۲
تاکسی به ازای هر کیلومتر ۷۵٫۰
بنزین (یک لیتر) ۲۷٫۱
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه های مسکن در اسلواکی[/vc_message]

معمولاً قیمت خرید ملک و اجاره بها در مراکز شهرها نسبت به مناطق خارج از مرکز شهر بیشتر است و افراد می­بایست هزینه های بیشتری برای خرید و یا اجاره مسکن بپردازند. بطور متوسط هزینه خرید ملک در اسلواکی در مراکز شهر ۱۸۰۰€ (یورو) به ازای هر متر مربع و در خارج از شهرها ۹۰۰ الی ۱۰۰۰€ (یورو) به ازای هر متر مربع تخمین زده شده است. قیمت اجاره بهای آپارتمان ها در این کشور به قرار زیر است:

اجاره مسکن قیمت به € (یورو)
یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۴۷۰٫۱۰
آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ۳۶۸٫۱۱
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۷۷۰٫۱۲
آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۵۷۹٫۰۲
[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه دارو و درمان در براتیسلاوا[/vc_message]

خدمات بهداشت و درمان در اسلواکی از ویژگی سیستم های بیسمارک، بوریج و سیستم های بیمه درمانی ملی تبعیت می کند. سهم اجباری بیمه درمانی طبق درآمد، به شرکت بیمه انتخابی پرداخت می شود. ۴% توسط کارمند و ۱۰% توسط کارفرما پرداخت می شود. خدمات بهداشتی و درمانی برای تمام اتباع اسلواکی بصورت رایگان ارائه می شود. ممکن است بتوان از بیمه درمانی کشورهای اروپایی در اسلواکی استفاده کرد. در هر صورت، مراقبت های اورژانسی در بیمارستان های دولتی تحت برنامه های بیمه درمانی اتحادیه اروپا قرار دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با وزارت بهداشت اسلواکی تماس بگیرید.

عموم مردم اسلواکی به ندرت از خدمات درمانی خصوصی استفاده می کنند، اما باید گفت که گردشگری پزشکی یک صنعت رو به رشد است. گرچه تمام پزشکان در مطب خصوصی کار می کنند،اما بخش عمده ای از هزینه آنها توسط بیمه اجباری دولتی تامین می شود. بیماران ثروتمند برای تسریع روند درمان و یا انجام خدماتی که مشمول بیمه نمی شود مانند عمل های زیبایی، باید ما به تفاوت هزینه را پرداخت کنند.

هزینه مراقبت های شخصی در براتیسلاوا:

 1. داروی سرماخوردگی برای ۶ روز (Tylenol، Frenadol، Coldrex یا موارد مشابه) ۶ یورو
 2. یک جعبه آنتی بیوتیک (۱۲ دوز): ۶ یورو
 3. ویزیت کوتاه در مطب خصوصی ( ۱۵ دقیقه):۲۷ یورو
 4. یک جعبه ۳۲ عددی تامپون (Tampax، OB و مارکهای مشابه): ۳٫۹۹ یورو
 5. دئودورانت ( ۵۰ میلی لیتر): ۲٫۸۷ یورو
 6. شامپوی مو ۲ در ۱ ( ۴۰۰ میلی لیتر): ۳٫۴۴ یورو
 7. ۴ رول دستمال توالت: ۵۲ یورو
 8. خمیر دندان: ۲٫۱۲ یورو
[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه تفریحات[/vc_message]
 • قهوه و کیک در شهر قدیمی (Old Town)

یک تور پیاده روی کوتاه مدت، شما را به خیابان های باریک شهر قدیمی و کوچه های موزه ساعت های قدیمی در خانه روکوکو می برد. قهوه و کیک در میان کافه های شهر قدیمی سرو می شود.

 • تور قطار شهری

یک جاذبه فوق العاده برای توریست هایی که نشستن را به راه رفتن ترجیح می دهند. قطار الکتریکی در سراسر شهر سرگرمی بسیار و تجربه جدیدی برای شما به ارمغان می آورد. یک تور پیاده روی بعد از این سواری در محدوده عابر پیاده مرکز شهر تاریخی تصویری کامل از شهر به شما ارائه می کند.

 • شب فولکلور

شام در یک رستوران به سبک یک کشور اسلواک یا یک بار با غذا ها و نوشیدنی های محلی اسلواک. رقص محلی و اجرا های موسیقی، ابزار های موسیقی غیر سنتی مانند سوت ها، نی انبان ها و طبل را معرفی می کند.

 • شب اسلواک قدیمی

شام به سبک قدیمی با نور شمع است. برای شام های خاص از دستور غذا های مادربزرگ هایشان استفاده می کنند. اجرای موزیک رنسانس اسلواک قدیمی همراه با آیین های نیایشی است. نمایش محصولات هنر و صنایع دستی، نمایش و فروش سفال، رومیزی ها، توری، دکوری تخم مرغ های عید پاک.

 •  جشن های تاجگذاری

رویداد سالانه در هفته اول سپتامبر بزرگداشت تاجگذاری است که در براتیسالوا در سلطنت اتریشی – مجاری ها اتفاق افتاد.

 • مسابقات قهرمانی شوالیه ها

اجرای هنرهای جنگی و اتحادیه صنایع دستی نشان دهنده سبک شمشیر بازی تاریخی گروه است.

 • یک اجرای روباز بزرگ در خرابه های قلعه دوین (آگوست)

اجرای بیرون شهر در زمان جشن در یکی از کاخ های تاریخی براتیسالوا

 • ناوگان سفید دانوب

رود دانوب همیشه مردم را جذب کرده است، جایی که پوشش دهنده سه مرز کشوری اشت. این رود همچنین خط مرزی Limes Romanum قدرتمند، پوشیده با کمپ ها، قلعه ها و برج هایی با دیده بان ها است. سفر های دریایی بر روی دانوب با قایق های باله دار که توسط کاپیتان های ماهر با تجربه های ویژه هدایت می شوند.

سرگرمی در براتیسلاوا فراگیر و ارزان است. بسیاری از شب های پاییز، زمستان و بهار، یک اجرای اپرا، باله یا سمفونی در یکی از سه سالن اصلی وجود دارد که می تواند شما را از یک هفته پرکار و خسته کننده بیرون بکشد.

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]سوالات متداول در مورد هزینه زندگی در اسلواکی[/vc_message]

1- هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی اسلواکی چقدر میباشد؟

به طور میانگین هزینه یک وعده غذا ۶ یورو برای دو نفر میباشد.

۲- هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان اسلواکی چه مقدار میباشد؟

به طور میانگین هزینه یک وعده غذا ۵ یورو است.

۳- هزینه یک عدد مک دونالد در اسلواکی چقدر است؟

هزینه یک عدد مک دونالد به طور میانگین ۶.۰۰یورو میباشد.

۴- هزینه کافه بار در اسلواکی چه میزان میباشد؟

 • هزینه یک فنجان کاپوچینو ۲.۲۴ یورو
 • هزینه یک اب معدنی ۱.۲۵ یورو

۵- هزینه های ریز سوپر مارکت در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • هزینه یک لیتر شیر۰.۷۴ یورو
 • هزینه یک قرص نان فرانسوی۰.۹۰ یورو
 • هزینه یک کیلو برنج ۱.۱۲ یورو
 • هزینه یک شانه تخم مرغ ۱.۸۸ یورو

۶- هزینه میوه و سبزیجات در اسلواکی چه میزان است؟

 • هزینه یک کیلو سیب ۱.۵۸ یورو
 • هزینه یک کیلو موز۱.۵۲ یورو
 • هزینه یک کیلو پرتقال۱.۴۴ یورو

۷- هزینه حمل و نقل و ایاب و ذهاب در اسلواکی چقدر است؟

 • بلیط مترو ۲.۷یورو
 • هزینه تاکسی ۹ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک کیلومتر ۸ یورو

۸- هزینه ورزش و تفریح در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی ۳۴ یورو
 • بلیط سینما ۱۴ یورو

۹- هزینه پوشاک در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • یک شلوار جین ۶۸ یورو
 • یک کفش نایک ۷۴ یورو

۱۰- هزیته اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اسلواکی چقدر میباشد؟

 • اجازه یک آپارتمان یک خوابه مرکز ۳۷ یورو
 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه حومه شهر ۴۶۲.۴۲ یورو

۱۱- قیمت هر متر مربع آپارتمان در اسلواکی چقدر است؟

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان مرکز شهر ۲۹۵۳.۳۳ یورو
 • قیمت هر متر مربع آپارتمان حومه شهر ۲۱۴۹.۳۵ یورو
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه های تحصیل در اسلواکی[/vc_message]

دولت اسلواکی امکان تحصیل رایگان به زبان اسلواکی را برای تمامی افراد فراهم نموده است. دانشگاه های این کشور به دو زبانه می­باشد و تدریس به زبان های اسلواکی و انگلیسی ارائه می­گردد. اما تحصیل رایگان تنها به افرادی تعلق می­گیرد که قصد ادامه تحصیل به زبان اسلواکی را دارند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور۶۰۰۰ الی ۸۰۰۰€ (یورو) در سال تخمین زده شده است. متقضیان تحصیل در اسلواکی ابتدا باید نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلواکی و پس از آن ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مزایا و معایب زندگی در اسلواکی در سال ۲۰۲۰[/vc_message]

اسلواکی کشوری اروپایی و یکی از کشورهای امن در اروپا است که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. از مهمترین مزایای زندگی در کشور اسلواکی عبارتند از:

 • امکان تحصیل رایگان در اسلواکی
 • هزینه زندگی در اسلواکی پایین است.
 • برخی از دانشگاه های اسلواکی در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.
 • اسلواکی یکی از کشورهای عضو شنگن است و با اخذ اقامت اسلواکی امکان تردد در سایر کشورهای اروپایی برای فرد فراهم است.
 • مردم کشور اسلواکی خونگرم و مهربان هستند.
 • شهرهای اسلواکی دارای معماری مدرن و آب و هوایی تمیز هستند.

در مقابل تمامی موارد فوق زندگی در این کشور دارای معایبی نیز می­ باشند که به شرح زیر هستند:

 • برای زندگی در اسلواکی می ­بایست از مهارت زبان اسلواکی برخوردار بود.
 • کم جمعیت بودن اسلواکی (برای آن دسته از افرادی که در شهرهای شلوغ و پرجمعیت زندگی نموده اند، زندگی در شهرهای کم جمعیت و آرام ممکن است دشوار باشد.)
[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اسلواکی

[/vc_message]

برای اخذ اقامت کشور اسلواکی نباید سوء پیشینه داشته باشید این موضوع بسیار مهم است و از سوی دولت این کشور چه پیش از ورود شما به خاک کشور اسلواکی و چه پس از یک دوره زندگی در این کشور ارزیابی می شود. در نظر داشته باشید که شما در طول اقامت در این کشور باید هدف مشخصی را دنبال کنید. این موضوع را جدی بگیرید حتی اگر سرمایه بالایی دارید و نیازی به کار در کشور اسلواکی ندارید باید بخشی از سرمایه خود را در اختیار دولت قرار دهید در غیر این صورت یک مصرف کننده بودن در کشور اسلواکی نمی تواند برای فرد اقامت دائم این کشور را ایجاد نماید.

حقیقت این است که روند اخذ اقامت در کشور اسلواکی بسیار زیاد و متنوع است اما یک گزینه بسیار جالب ثبت شرکت در کشور اسلواکی است که می تواند اقامت دائم را فراهم سازد. محدودیت برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی به نسبت سایر کشورها کمتر تر و این موضوع سبب می شود که اخذ اقامت دائم در این زمینه نیز راحت تر باشد. شما بیا ثبت شرکت در کشور اسلواکی باید حداقل ۱۸ سال تمامی داشته باشد . حال اگر در سن ۱۸ سالگی در این کشور اقدام به ثبت شرکت کرده اید و سه سال بعد یعنی در سن ۲۱ سالگی می خواهید درخواست اقامت دائم داشته باشید با توجه به اینکه زیر ۲۵ سال سن دارید نمره توصیه نامه شما پایین خواهد بود و بهتر است که زمان بیشتری از ثبت شرکت در کشور اسلواکی گذشته باشد.

در کشورهای دیگر برای ثبت شرکت نیاز به سوابق شغلی و همینطور تحصیلی و مدرک زبان است اما در کشور اسلواکی پیش شرطی در این زمینه روتی نمی شود اما در یک مصاحبه باید نشان دهید که نگاه تجارتی قوی دارید و ایده خوبی را در پیش گرفته است . در نظر داشته باشید که گاهاً یک ایده کوچک این مسیر را برای شما پیشرفته تر می کند. پس از ۳ الی ۵ سال می توانید درخواست برای اخذ اقامت دائم را به کشور اسلواکی ارائه دهید در این دوره می بایست توجیه اقتصادی خوبی داشته باشید در صورتی که با اقامت دائم شما موافقت صورت بگیرد شرایط برای ورود همسر و فرزندان شما نیز فراهم می شود و به سادگی می توانید خود را برای اخذ پاسپورت این کشور نیز آماده کنید.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!