اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت – اقامت کل اروپا (شرایط ۲۰۲۰)

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت – اقامت کل اروپا (شرایط ۲۰۲۰)

در این مقاله فرایند ثبت شرکت در اسلواکی همراه با بررسی اجمالی انواع شرکت های موجود و فعالیت های اقتصادی آنان به طور مختصری شرح داده شده است.

برای مهاجرت به اسلواکی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در اسلواکی می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد. قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در اسلواکی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

فرایند ثبت شرکت در اسلواکی

در ابتدا فرایند ثبت شرکت در اسلواکی و پس از آن تهیه پیش نویس همکاری و استخدام یک حسابدار ضروری می باشد. موسس شرکت میایست نوع تجارت و یا نوع شرکت افتتاح شده را از قبل از فرایند ثبت شرکت مشخص نماید. ناگفته نماند که موسس شرکت قادر به افتتاح شرکت یا تاسیس یک شرکت متشکل از شرکا می باشد. لذا نمایندگان مجرب ما در اسلواکی شما را در خصوص امر تاسیس شرکت یاری می دهند و شما را در جهت انتخاب شکل صحیحی از تجارت برای رسیدن به مقاصد مورد نظر هدایت می نمایند. بنابراین بدون شک با تیم مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر در خصوص امر تجارت ارتباط برقرار کنید.

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور اسلواکی شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب مینمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message color=”info”]شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی[/vc_message]

ثبت شرکت در اسلواکی دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در اسلواکی شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به اسلواکی را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است

ثبت شرکت در اسلواکی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی ، همگی امکان پذیر می باشد.

شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اسلواکی
۲۰۰۰۰ یورو (مدت زمان deposit این مبلغ در حساب شرکتتان نهایتا ۴ ماه بوده و پس از اخذ کارت اقامت قابل برداشت میباشد.) مبلغ سرمایه اولیه
۶ تا ۹ ماه زمان انجام کار
یک ساله – با خانواده شرایط اقامت
مسئولیت محدود نوع شرکت
۲۲% مالیات بر درآمد میزان تقریبی مالیات سالیانه
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مراحل ثبت شرکت در اسلواکی[/vc_message]

مدارک باید به سفارت اسلواکی در تهران ارسال شوند. پس از چهار ماه، متقاضی می تواند مجوز اقامت موقت خود را دریافت کند. در ابتدا، مجوز اقامت برای مدت یک الی دو سال صادر می شود و به تصمیم اداره پلیس اتباع خارجی بستگی دارد. پس از آن متقاضی باید درخواست تمدید مجوز دهد و بعد از گذشت پنج سال نیز می تواند درخواست اخذ اقامت دائم دهد.

متقاضی موظف است یک بیزنس پلان برای کسب و کار خود در اسلواکی ارائه کند. کارشناسان شرکت کنکاش شما را در این زمینه یاری خواهند کرد.

داشتن دو حساب بانکی ضروری است: یک حساب شخصی و یک حساب شرکتی. حداقل موجودی حساب شخصی ۲۵۰۰ یورو و حداقل موجودی حساب شرکتی ۵۰۰۰ یورو است. پس از اخذ پروانه تجاری در اسلواکی، متقاضی باید یک حساب شرکتی برای اداره کسب و کار خود در اسلواکی یا هر کشور دیگری افتتاح نماید. موجودی حساب شرکتی به صورت وثیقه نبوده و می توانید پس از اخذ مجوز اقامت، از این پول در کسب و کار خود استفاده نمایید. حضور شخص متقاضی برای ثبت حساب شرکتی در اسلواکی الزامی است.

کسب و کار متقاضی باید واقعی باشد، بنا بر این تنها افرادی که تصمیم دارند واقعا در اسلواکی کسب و کار انجام دهند می توانند اقدام کنند و باید سالیانه حداقل سودی به مبلغ ۵۰۰۰ یورو اظهار نمایند، در غیر این صورت پلیس اتباع خارجی اقامت شما را تمدید نخواهد کرد و مجوز اقامت منقضی می شود.

در فرآیند ثبت شرکت برای کارآفرینان غیر اروپایی، فقط یک نفر می تواند سهامدار و صاحب شرکت باشد. نیازی به استخدام کارمند اهل اسلواکی نیست. متقاضی می تواند تنها کارمند شرکت خود باشد.

 همسر و فرزندان متقاضی نیز می توانند جهت الحاق به خانواده درخواست مجوز اقامت دهند. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام اعضای خانواده و فرزندان بالای چهارده سال اجباری است. اگر همسر متقاضی نیز قصد دارد درخواست مجوز اقامت بدهد، سند ازدواج باید ارائه گردد.

 • خلاصه مراحل اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

– تهیه بیزینس پلان و طرح توجیهی اقتصادی
– اخذ مجوز از دولت اسلواکی جهت ثبت شرکت در اسلواکی و انجام امور ثبت شرکت
– دریافت نامه های مربوط به ثبت شرکت و ارائه دعوتنامه از اسلواکی جهت سفر اولیه به اسلواکی
– کارهای نهایی ثبت در اسلواکی با حضور خود متقاضی
– اخذ کارت اقامت یک ساله از کشور اسلواکی
– انجام معاینات پزشکی در اسلواکی
شاین ذکر است، حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی ۲۰۰۰۰ یورو می باشد.

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مقررات ثبت شرکت:[/vc_message]

اصلی ترین مدارکی که می بایست در زمان ثبت شرکت ارائه شود، باید پیش از ثبت شرکت، مورد تایید قرار گیرد که شامل اطلاعات زیر است:

 • اطلاعاتی در خصوص سهام داران که شامل اشخاص طبیعی و شرکت های سازمانی می شود.
 • اطلاعاتی در خصوص مدیران شرکت که می بایست اشخاص طبیعی باشند.
 • اطلاعاتی در خصوص میزان سرمایه شرکت و سهم هر یک از سهام داران.
 • آدرس دقیق شرکت و توضیحاتی در خصوص هدف فعالیت شرکت.

دیگر اطلاعات، مثل توافق نامه بین سهام داران شرکت و قوانین ویژه را می شود در مقررات ثبت شرکت کشور اسلواکی جا داد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی[/vc_message]

اسلواکی بر خلاف سایر کشورهای اتحادیه اروپا که برای ثبت شرکت مدارک بسیاری را از شما درخواست می‌کنند، شرایط بسیار ویژه و آسانی دارد. در واقع شما اگر بالای ۱۸ سال باشید و سوءپیشینه‌ای برایتان ثبت نشده باشد با حداقل سرمایه اعلام شده می‌توانید در این کشور کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

در ادامه به حداقل مدارک خواسته شده برای ثبت شرکت در اسلواکی اشاره شده است:

 • حداقل سن ۱۸ سال
 •  مدارک هویتی شخص متقاضی و همراهان
 •  گذرنامه معتبر با داشتن مدت اعتبار کافی
 • عدم سوء پیشینه متقاضی
 • عقدنامه متقاضیان متاهل
 • بیزینس پلان و طرح توجیهی اقتصادی
 • تمکن مالی به مبلغ حداقل چهل هزار یورو
 • گواهی حساب بانکی در ایران
 • آدرس و کدپستی ۱۰ رقمی متقاضی مهاجرت
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت
[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]فرآیند گرفتن اقامت اسلواکی با ثبت شرکت چیست؟[/vc_message]

بتدا توسط کارشناسان موسسه سفیران انتخاب ایده ال برای شما وقت سفارت دریافت می گردد. بین ۹۰ تا ۶۰ روز پیش از وقت سفارت، مدارک شما به انگلیسی ترجمه شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری می رسد. در مرحله بعد این مدارک به اسلواکی ارسال می شود تا مراحل اولیه ثبت یا انتقال یک شرکت مسئولیت محدود به نام شما انجام گردد. در زمان تعیین شده سفارت، شما باید مدارک را به همراه برده و به مامور سفارت تحویل دهید. سپس تمامی مدارک توسط سفارت به پلیس اتباع خارجه اسلواکی ارسال شده و طی چهار ماه آتی نامه اقامت شما صادر می گردد. پس از دریافت نامه اقامت به سفارت اسلواکی در تهران مراجعه کرده و ویزای ۹۰ روزه دریافت می نمایید. و در قدم آخر، شما باید در زمان اعتبار ویزای خود، به اسلواکی بروید تا تست پزشکی و ثبت اثر انگشت شما در این کشور انجام شده و کارت اقامت شما صادر گردد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]مزایای اقامت در کشور اسلواکی[/vc_message]
 • با دریافت اقامت در کشور جمهوری اسلواکی فرد قادر خواهد بود که بدون ویزا به تمامی کشورهای اروپایی حوزه شینگن سفر نماید وهمچنین می تواند با تسهیلات ویژه شهروندان اتحادیه اروپا به راحتی به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله انگلیس ،امریکا و کانادا مسافرت نماید.
 • با اقامت در کشور اسلواکی فرد می تواند در تمامی بانک های معتبر اروپا و سراسر دنیا افتتاح حساب نماید.
 • با اقامت در اسلواکی می توان از تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا بهره مند گشت.
 • با اقامت در کشور اسلواکی می توان از امکانات درمانی و رفاهی به صورت رایگان در اتحادیه اروپا استفاده کرد.
 • با اخذ کارت اقامت اروپا از کشور اسلواکی امکان اخذ وامهای مختلف از بانکهای اروپا (وام خودرو، مسکن و کارتهای اعتباری و …) وجود دارد.
 • با اقامت در اسلواکی فرصت تجارت با تمام جهان وجود دارد.
 • با اقامت کشور اسلواکی میتوان شهروند اتحادیه اروپا محسوب شد.
 • برای اخذ اقامت محدودیت های سنی مطرح نیست.
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]نوع ثبت شرکت در اسلواکی چگونه است؟[/vc_message]

دو نوع ثبت شرکت در اسلواکی وجود دارد که به شرح زیر است:

شرکت سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود

شرکت سهامی خاص (A.S)

سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص ۲۵۰۰۰ یورو است و به حداقل یک یا دو سهام دار نیاز است.

شرکت های با مسئولیت محدود (S.R.O)

سرمایه اولیه برای ثبت این نوع شرکت ۵۰۰۰ یورو است.

[vc_empty_space]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]محدودیت های ثبت شرکت در اسلواکی چیست؟[/vc_message]

همانطور که می دانید، یکی از راه های اخذ اقامت در اسلواکی، ثبت شرکت می باشد. به عبارتی حتی با این ویزا، امکان اقامت، تحصیل و کار برای خود و خانواده تان، در تمامی کشورهای حوزه شنگن فراهم خواهد بود. اما با توجه به تمام مزیت های ذکر شده، ثبت شرکت در اسلواکی محدودیت هایی هم دارد که در ادامه قصد داریم تا به بیان مختصری از آن ها بپردازیم.

 • لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در اسلواکی، شما می بایست به صورت سالانه، مبلغ حداقل ۳۵۰۰ یورو پرداخت کنید. این مبلغ به عنوان مالیات از شما گرفته می شود و می بایست به مدت ۵ سال، بلافاصله بعد از اقامت پرداخت شود.
  همچنین ویزای اقامت در ابتدا به صورت موقت بوده و هر ساله می بایست تمدید شود. با گذشت ۵ سال امکان دریافت اقامت دائم برای شما فراهم خواهد شد.
 • محدودیت دیگر مربوط به محل زندگی شما خواهد شد. بهتر است بدانید، که یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت در اسلواکی، زندگی به مدت حداقل ۱۸۳ روز از سال، در کشورهای حوزه شینگن است. بسته به نوع و عملکرد شرکت، مدت زمان اقامت شما می تواند متفاوت باشد.

در کنار مزیت ها و امکانات فراوانی که این کشور در زمینه ثبت شرکت در اختیار متقاضیان قرار می دهد، محدودیت های ذکر شده خیلی پیچیده و مشکل ساز نخواهند بود و شما می توانید به راحتی با رعایت شرایط لازم، تاییدیه شرکت خود را از سفارت های مربوطه دریافت نمایید.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!