آخرین قوانین اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت (۲۰۲۰)

بررسی آخرین قوانین اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت(۲۰۲۰)

کشور آلمان یک مبلغ مشخص مالیاتی برای شرکت ها تعیین نکرده است. برای شرکت ها این مبلغ تقریبا ۳۰% است که شهرداری این مبلغ را کاهش می دهد. با این وجود آلمان یکی از رقابتی ترین سیستم های مالیاتی را در بین کشور های صنعتی دارد و همین مسئله نیز بر روند ثبت شرکت در آلمان تاثیر به سزایی دارد. در ادامه شرایط زندگی در آلمان را برای شما بررسی خواهیم کرد.

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#b49857″]

ثبت شرکت در آلمان

دولت کشور آلمان از طریق دفتر وزارت اقتصاد و فناوری آلمان، اطلاعات خوبی را در خصوص تاسیس شرکت در این کشور در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اتباع خارجی ای که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور آلمان هستند می توانند از طریق وبسایت وزارت اطلاعات بسیار خوبی به دست آورند. از این طریق می توانند قدم به قدم با فرایند شروع سرمایه گذاری در شرکت های آلمانی، استراتژی های برنامه ریزی تجاری، تکنیک هایی که میتوانند در مدیریت و حفظ فعالیت شرکت خود به کار ببرند، آشنا شوند. این وبسایت اطلاعات ذکر شده را به زبان های انگلیسی، ترکی، فرانسوی، و روسی در اختیار شما میگذارد.

[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space]
[vc_message color=”info”]فرایند تاسیس و ثبت شرکت در کشور آلمان[/vc_message]

فرایند تاسیس و ثبت شرکت در کشور آلمان بسیار واضح و راحت است. روندها و تشریفاتی که طی فرایند ثبت شرکت در آلمان باید انجام دهید تابع قوانین و مقررات کشور آلمان هستند. در بحث ثبت شرکت در این کشور، قوانین و مقررات آلمان تفاوتی میان شهروندان و اتباع خارجی قائل نمیشود.

قوانین کشور آلمان شرمت های محدود، شرکت های عمومی محدود ( شرکت های سهامی ) و سایر فرم های شراکت تجاری تمایز ایجاد میکند. شرکت های مسئولیت محدود یا (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) GmbH رایج ترین شکل و ساختار شرکتی در کشور آلمان است.

برای ثبت شرکت های مسئولیت محدود حداقل به ۲۵۰۰۰ یورو سرمایه نیاز دارید اما در صورتی که توان پرداخت این سرمایه را ندشاه باشید می توانید یک شرکت Unternehmergesellschaft تاسیس کنید. این نوع شرکت، یک شرکت GmbH کوچک محسوب میشود که در نوامبر سال ۲۰۰۸ معرفی شد. با داشتن حداقل سرمایه ۱ تا ۲۴۹۹۹ یورو می توانید این نوع شرکت را ثبت کنید. اما صاحبان چنین شرکتی ملزم به پرداخت حداقل یک چهارم از کل سود سالیانه شرکت خود در اینده هستند و می بایست این مبلغ را سرمایه گذاری کنند. این کار به منظور افزایش ارزش سهام شرکت انجام میشود تا زمانی که این سهام به مبلغ قراردادی ۲۵۰۰۰ یورو برسد.

برای ا ثبت یک شرکت مسئولیت محدود در کشور آلمان، می بایست در یکی از دفتر اسناد رسمی عمومی، قراردادی بین شریکان و سهام داران این شرکت نوشته شود. توافق نامه و درخواست ثبت شرکت در آلمان توسط دفتر اسناد رسمی مورد بررسی قرار میگیرد. این حداقل شرط لازم برای ورود شرکت شما به شرکتهای ثبت شده در کشور آلمان است.

طبق قوانین، شرکتهای مسئولیت محدود در کشور آلمان می بایست سوابق حسابداری کافی داشته باشند. صرف نظر از اندازه ی شرکت این سوابق می بایست به ترتیب و با استفاده از سیستم حسابداری دو طرفه به ثبت برسند. حسابداری الکترونیک می بایست بر اساس شرایط GDPdU کشور آلمان باشد. شرکت ها می بایست گزارش سالیانه سود و ضرر، ترازنامه و توضیحات مربوط به حسابداری شرکت را ظرف مدت سه ماه پس از شروع یک سال مالی جدید ارسال کنند. شرکت های کوچک (Unternehmergesellschaft) میتوانند اطلاعات مربوط به حساب خود را دیرتر ارسال کنند. این اظهارنامه های حسابداری می بایست از طریق اعلانات فدرال (Federal Bulletin) منتشر شوند.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]انواع شرکت در آلمان[/vc_message]

در مجموع پنج نوع اصلی از شرکت های آلمانی وجود دارد:

 • شرکت سهامدار یا به اختصار (gmbh) ، mini gmbh  و یا شرکت (AG) ، بخش مشارکت و مالکیت.

در شرکت خصوصی سهامداری GesellschaftmitbeschrankterHaftung- Gmbh شخص سرمایه گذار می تواند با حداقل سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو به صورت نقدی وارد کار شود و اقدام به سرمایه گذاری و خرید سهام کند. شخص سرمایه گذار باید توسط انجمن و هیئت مدیره شرکت تایید شود و مقدار مبلغ مورد نظر را به آن ها پرداخت کند. البته لازم به ذکر است که سهامداران کوچک با حداقل سرمایه نمی توانند در جلسات مهم و خصوصی شرکت کنند و تنها مدیر مسئول می تواند تعیین کنند که تصمیمات چگونه است و به چه صورت اعمال می شوند.

 • شرکت سهامداری Aktiengesellschaft (AG):

در این شرکت شخص سرمایه گذار باید از مقدار حداقل ۵۰۰۰۰ یورو برای خرید سهام، سرمایه گذاری خود را شروع کند و اختیارات این اشخاص و سهامداران در شرکت بسیار محدود است. سرمایه گذاران باید توسط هیئت نظارتی و هیئت مدیره و بخش حسابرسی مورد تایید قرار بگیرند. هیئت  نظارتی از سه بخش تشکیل شده و توسط هیئت مدیره تایید می شوند. هیئت مدیره برنامه و تصمیمات شرکت را بصورت روزانه برای شرکت تعیین می کند.

 • مشارکت در  offenehandelsgesellschaft- OHG

در اینگونه شرکت ها افراد بصورت مشارکتی در یک برنامه اقتصادی و بر روی یک پروژه اقتصادی سرمایه گذاری می کنند و به صورت کامل مسئول هزینه ها برنامه می شوند. هر دو شخص سرمایه گذار می توانند بر روی پروژه اعمال نظر کنند و تصمیمات خود را نسبت به روند کاری بیان کنند. در اینگونه سرمایهگذاری ها در صورت ورشکستگی تمامی هزینه ها مربوط به سپرده گذاران می باشد و هیچ قسمتی مبنی بر حفاظت و بیمه  سرمایه این اشخاص وجود ندارد و سود و زیان به عهده خود اشخاص می باشد.

 • شرکت   KOMMANDITGESELLSCHAFT- kg

مشارکت در اینگونه شرکت ها به دو صورت شرکای اصلی و شرکای عمومی می باشد.در اینگونه شرکت ها و مشارکت ها تنها شرکای اصلی می توانند تصمیمات را اتخاذ کنند و در صورت عدم موفقیت و عمل به تعهدات خود مسئول پرداخت ضررهای وارده به شرکت و سایر شرکا می باشند. مالکیت شرکت به صورت فردی تنها زمانی امکان پذیر است که شما بدون هیچ شریک و سهام گذاری شرکت خود را تاسیس کنید که در این صورت تمامی هزینه ها و پرداختی ها به عهده خود شما می باشد.

 • سیستم شعبه

داشتن شعبه در آلمان به صورتی است که شما شرکتی در کشورهای خارجی داشته باشید و بخواهید همتای آن شرکت را در آلمان هم تاسیس کنید که در این صورت شرکت اصلی مسئول تمامی مخارج و هزینه ها می باشد. انتخاب بین این انواع از کسب و کار و تجارت در آلمان بستگی به عوامل مختلفی همچون مقدار سرمایه گذاری و تعداد افراد و برنامه های کاری و هدف کاری شما دارد. شرکت gmbh یکی از بهترین و محبوب ترین نوع شرکت ها می باشد که اجازه می دهد فرد سرمایه گذار با حداقل سرمایه در تصمیمات و برنامه ریزی شرکت دخیل باشد و همچنین با حداقل سرمایه می توان در آن سهیم شد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message color=”info”]هزینه ثبت انواع شرکت در آلمان[/vc_message]

راه اندازی یک شرکت در آلمان به چه چیزهایی بستگی دارد و نیازمند چه شرایطی می باشد؟ حداقل سرمایه موجود برای سرمایه گذاری و خرید سهام ۲۵۰۰۰ یورو می باشد. سرمایه گذاری در gmbH  محبوب ترین نوع سرمایه گذاری در آلمان است.

 • این شرکت به گونه ای طراحی شده است که بسیار قوانین ساده و شرایط مناسبی دارد.
 • برای سرمایه گذاری و خرید سهام تنها یک شخص کافی است.
 • یک شرکت ثبت برای این کار لازم است.
 • حضور و سفر به کشور آلمان و قرار ملاقات لازم است
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]MINI GMBh – UG چیست؟ و شرایط آن چه می باشد؟[/vc_message]
 • این شرکت سخته کوچک تر از شرکت فوق می باشد.
 • حداقل سرمایه گذاری در آن بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو می باشد.
 • برای سرمایه گذاری تنها یک فرد کافیست و نیاز به مشارکت ندارد.
 • برای ثبت نوع سرمایه گذاری باید به یکی از بخش ها ثبت مراجعه کنید.
 • قرار ملاقات در آلمان و حضور در آلمان الزامیست
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]شرکت AG چیست و شرایط آن چگونه می باشد؟[/vc_message]
 • حداقل مقدار برای سرمایه گذاری در این شرکت ۵۰۰۰۰ یورو می باشد.
 • ارسال مدرک و فرم برای هیئت مدیره شرکت
 • حداقل اعضا برای شرکت و همکاری یک نفر می باشد.
 • تمامی شرایط خود را به عنوان درخواست دهنده برای سرمایه گذاری به عنوان یک لیست برای شرکت ضمیمه کنید
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]راه اندازی یک شرکت مشارکتی به چه شکلی می باشد و شرایط آن چگونه است؟[/vc_message]

حداقل دو سرمایه گذار به صورت مشترک باید برای ایجاد شرکت اقدام نمایند. تمامی هزینه ها و مخارج به عهده خود اشخاص می باشد که البته بیشتر سرمایه گذاران خارجی شرکت های سهامی را ترجیح می دهند و کمتر به ایجاد کسب و کار شخصی در آلمان می پردازند. حداقل دو نفر باید به صورت شرکا باشند و یک نفر از آن ها به صورت انتخابی شخص اول باشد.

این روش به صورت کلی برای شرکت های کوچک و یا خانوادگی در آلمان استفاده می شود

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]تشکیل یک شرکت انفرادی به چه صورت می باشد؟ و شامل چه شرایطی می شود؟[/vc_message]
 1. این نوع سرمایه گذاری ساده ترین نوع سرمایه گذاری و تجارت است که شخص سرمایه گذار مسئول تمامی مخارج و هزینه ها و تصمیمات می باشد و البته لازم به ذکر است که مالیات در آلمان بستگی به سود کاری افراد دارد.
 2. ثبت نام نیازمند حضور شما در بخش های تجاری محلی و تبلیغاتی منطقه می باشد.
 3. سرمایه گذار انفرادی مسئول تمامی هزینه های شرکت به تنهایی می باشد.
 4. مالیات ها در آلمان بر طبق سود حاصل شده از کار و امتیازات شرکت می باشد.
 5. علاوه بر هزینه های دفتر ثبت و اسناد که بین ۲۰ تا ۶۰ یورو است برای ثبت اسم شرکت نیز باید ۱۵۰ یورو هزینه کرد.
[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]مراحل ثبت شرکت در آلمان[/vc_message]

در فهرست زیر ما ده مرحله برای ثبت و ایجاد شرکت در آلمان را برای شما مطرح کرده ایم. سرمایه گذارانی که برای تاسیس و ثبت شرکت در آلمان اقدام می کنند باید مراحل زیر را کاملا صحیح و کامل رعایت کنند تا بتوانند شرکت خود را تاسیس کنند.

 1. ساختار قانونی: برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت شخص سرمایه گذار باید طبق قانون آلمان یکی از انواع سرمایه گذاری ها را انتخاب کند.
 2. اسناد به صورت قانونی: یکی از وکلای حقوقی که در آلمان حضور دارند باید مدارک و شرایط را طبق دستور کار ماده کند و به دست مسئولین برساند.
 3. ثبت نام و برند تجاری:  تنها اسم شخص سرمایه گذار ثبت می شود به همین دلیل است به سرمایه گذاران پیشنهاد می شود برای انتخاب آن به همکاری با افراد در همین زمینه بپردازند و پیشنهادات را بررسی کنند.
 4. تاسیس و راه اندازی:  برای راه اندازی باید طبق اساسنامه ها و قرارداد  های قانونی عمل کرد و پیش از هر کاری باید به دفتر ثبت اسناد رسمی در آلمان مراجعه کرد.
 5. حساب بانکی: یک حساب بانکی برای شرکت مد نظر در آلمان باز می شود و حداقل سرمایه مورد نیاز باید در آن ریخته شود و مدارک مربوط به آن تایید شود. پس از تایید و ایجاد حساب، مدارک تایید شده از ایجاد حساب به دفتر رسمی ثبت اسناد برده می شود و تاییدیه راه اندازی و سپرده گذاری گرفته می شود.
 6. ارائه اسناد و مدارک: تمامی اسناد محضری به همراه تاییدیه سپرده گذاری باید در دادگاه منطقه لحاظ و ثبت شود.

پس از انجام این کارها و طی مراحل شما باید منطقه را برای تاسیس شرکت مطرح کنید و شرکت خود را به اداره و مرکز  محلی اطلاع دهید و افراد حرفه ای و کارکنان خود را برای کار در شرکت انتخاب کنید و بیمه آن ها را مشخص کنید و در بخش اجتماعی و بهداشت بیمه افراد را ثبت نام  کنید. هر شرکت شامل مالیات می شود که طبق سود شرکت به شما اعلام می شود. همچنین مالیات بر ارزش افزوده و غیره تعیین می شود و توسط اداره مالیات برای شما ارسال می شود.

ثبت و حضور در دفتر مالیات در مرحله آخر قرار دارد که شما پس از تاسیس شرکت و راه اندزی کار و تکمیل تمامی شرایط باید اقدام به ثبت شرکت در اداره مالیات نمایید. لازم به ذکر است که برای تاسیس برخی شرکت ها شما باید مجوزهای خاص و سخت گیرانه تری را از دولت آلمان دریافت کنید.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]مالیات شرکت ها در آلمان[/vc_message]

می توان گفت تاسیس و تشکیل شرکت در آلمان دارای یک روند تقریبا ساده می باشد، چرا که دارای مراحلی می باشد که مشخص شده و باید انجام شود. روش ها و مراحل تاسیس شرکت در آلمان کاملا متفاوت از سایر کشورها و بسیار آسان تر می باشد.

نرخ مالیات به طور متوسط در کشور آلمان به مقدار ۳۱% می باشد. نرخ مالیات برای شرکت ها در آلمان شامل مالیات بر درآمد به مقدار ۱۵% و مالیات بر  ارزش افزوده ۰٫۸۲۵% می باشد. مالیات برای مناطق مختلف از بین ۱۷٫۱۵-۱۴% متفاوت می باشد و مالیات ها در منطقه های متفاوت به صورت یکسان و یک اندازه نمی باشد.

در آلمان نرخ بهره کالا به میزان ۱۹% می باشد. در اتحادیه اروپا مالیات ارزش افزوده بر کالاها  و شرکت ها ۰% می باشد. اما شرکت ها ممکن است شامل برخی از مالیات بر ارزش افزوده شوند. اقتصاد آلمان پیشرو در اقتصاد اروپا می باشد و به عنوان کشور الگو و پایه در اروپا مطر شده است. آلمان به دلیل داشتن کیفیت بالا در کار و زیرساخت های پیشرفته و آب و هوای عالی یک منطقه کاملا مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_message message_box_color=”alert-info” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]شرایط دریافت اقامت آلمان با ثبت شرکت[/vc_message]

مهاجرت تجاری از طریق کسب و کار به آلمان نیازمند همکاری دقیق و فعال شما با مقامات محلی می باشد. در کشور آلمان درخواست اقامت شما به بخش  AUSLANDERBEHORDE یا auslanderamt که در تمامی شهر ها و مناطق در سراسر آلمان وجود دارد ارسال می شود. در نتیجه متقاضیان اقامت از طریق کسب و کار و سرمایه گذاری با ارسال مدارک و اسناد خود به صورت غیر حضوری به مناطق و مراکز محلی آلمان اقدام به دریافت مجوز اقامت می کنند. بنابراین دریافت مجوز اقامت برای آلمان بسیار آسان تر از سایر کشورها می باشد و تنها کافیست که شما مدارک خود را ارسال نمایید و تماس برقرار کنید.

اما دفاتر خارجی به تنهایی مسئول پذیرفتن مدارک شما و تایید مجوز شما نیستند بلکه مدارک شما باید توسط سازمان هایی همچون بخش بازرگانی و کسب و کار محلی و انجمن پزشکی و حتی بسیاری دیگر از سازمان ها مورد تحقیق و بررسی و نهایتا تایید قرار بگیرند. بنابرین بسیار مهم است که مدارک شما قبل از ارسال کامل شود تا بتواند تاییدیه خود را دریافت کند.

[vc_empty_space][vc_separator style=”shadow” border_width=”2″]
[vc_empty_space height=”64px”]

این مقالات را نیز ببیند…

[vc_empty_space height=”64px”]
[vc_separator style=”shadow” border_width=”2″][vc_empty_space height=”64px”]

اخذ مشاوره مهاجرت به اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

شعار و هدف شركت سفيران مهاجرت ايده آل ارايه بهترين و مناسبترين خدمات گردشگرى، مسافرتى و اقامتى و انجام مشاوره تور و ويزا در عرصه ملى و بين المللى مى باشد.اين گروه متشكل از كادر ادارى و مسئولان اجرايى در ايران شهرهاى تهران،مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، قم،رشت) و كشورهاى اروپايى ميباشد كه مقر دفتر اروپايى ما در شهر مادريد ميباشد

follow us

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست
Stay tuned for so
مهمترین لایو مشاوره تحصیل/کار در اروپا (۲۰۲۰)

برگزاری توسط مشاور ارشد


close-image
error: Content is protected !!